Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeprowadziło bardzo ciekawe badania, które dotyczyły świadomości Polaków w działania proekologiczne. Okazało się, że aż 94% naszego społeczeństwa uważa zmiany klimatu za bardzo ważny problem. Raport jednoznacznie pokazuje, że chcemy walczyć o środowisko, lepsze jutro. Tę chęć w Polakach zauważył również Acer, producent laptopów, komputerów i monitorów, który postanowił przekuć ją w coś dobrego.

Start zielonego wyścigu!

Acer zdecydowanie wskazał nowy kierunek działań w branży. W ramach globalnego projektu o nazwie Earthion postawił przed sobą ważne cele znacznie ograniczające jego wpływ na środowisko.

– Szacujemy, że do 2025 roku aż 30% podstawowego składu naszych laptopów będzie stanowić plastik PCR. Ponadto, chcemy do tego czasu zmniejszyć zużycie energii naszych produktów do 45% – wyjaśnia Michał Senkowski, product manager Acer Polska.

Co więcej, firma postanowiła wygłosić ekologiczny manifest i rozpocząć wyjątkowy wyścig. – W ramach kampanii Join the Green Race zachęcamy każdego Polaka do dbania o środowisko, bo gramy do jednej bramki. Wystarczy, że posegregujemy śmieci, wyjmiemy ładowarkę z kontaktu. Małe rzeczy potrafią czynić cuda. My już zrobiliśmy kilka kroków.

  • zainstalowaliśmy z Fundacją MARE i sklepem x-kom.pl specjalne kosze Portbin do wyławiania plastiku z Bałtyku,
  • sfinansowaliśmy pasiekę pod Wrocławiem,
  • stworzyliśmy Acer Aspire VERO – pierwszy laptop stworzony z 30% plastiku PCR. Warto podkreślić, że jego obudowa nie zawiera farby, panel wykonany jest w 99% z materiałów z recyklingu. Dodatkowo, dedykowana aplikacja VeroSense pozwala inteligentnie zarządzać energią, zmniejszając tym samym jej pobór.

Już za moment do ekorodziny sprzętu komputerowego dołączy też PC typu all-in-one, projektor oraz akcesoria. Acer w temacie ekologii nie powiedział ostatniego słowa.