Dzięki zmianom, które zaszły w tym kraju po ostatnim konflikcie, infrastruktura turystyczna Dalmacji przedstawia się wspaniale. Piękne krajobrazy oraz historyczne miasta to kolejne czynniki, dzięki którym zainteresowanie tą częścią wybrzeża Adriatyku od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.
 
Dalmacja i jej skarby: z jakich ofert mogą skorzystać turyści?

Naturalne walory wypoczynkowe oraz unikalne krajobrazy to podstawa turystycznego sukcesu Dalmacji. Ta część Chorwacji przyciąga wspaniałą atmosferą, długą linią brzegową oraz tysiącem wysp, które czekają na letników z całej Europy. Wspaniały klimat, czysta woda morska oraz plaże, wśród których nie brak tych oznaczonych Błękitną Flagą, to kolejne walory tego regionu. Skarbem Dalmacji jest też świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. Na turystów czekają tu komfortowe kwatery wakacyjne, w których można spędzić luksusowy urlop w przystępnej cenie. Wystarczy przejrzeć oferty apartamentów w Dalmacji na edom.pl, aby się o tym przekonać. Na portalu zaprezentowano aż 13 tysięcy wakacyjnych kwater, które mogą uprzyjemnić pobyt w tej części adriatyckiego wybrzeża. Komfortowo wyposażone apartamenty dla 4 osób można wynająć już za niespełna tysiąc złotych tygodniowo, zapewniając sobie dostęp do sprzętu AGD, RTV oraz takich udogodnień jak własny parking bądź też miejsce do grillowania. Równie atrakcyjna jest cena wakacyjnych domów, które za 1200-1300 złotych tygodniowo pozwolą całej rodzinie cieszyć się niezależnością oraz tak ważną prywatnością.
 
Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie Dalmacji?

Wygodne apartamenty i wspaniałe plaże to nie jedyne czynniki decydujące o udanym wypoczynku w tej części Chorwacji. Dalmacja to piękne miasta oraz parki narodowe, na teren których z pewnością warto się wybrać. Jakie atrakcje są szczególnie polecane turystom? Najcenniejszym skarbem Dalmacji jest Dubrownik – piękne miasto, znane ze wspaniałych budowli oraz potężnych murów obronnych. Wielką atrakcją jest również tutejsze Muzeum Morskie, które z pewnością warto odwiedzić. Malownicza zatoka, park wodny oraz bliskość parku Krka to walory, którymi przyciąga Szybenik. I tu czekają piękne budowle, których zwiedzenie sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi podróży. Wspaniała katedra oraz mury obronne to najważniejsze elementy w krajobrazie tego miasta. Wypoczywając nad Adriatykiem, warto też znaleźć czas na wyprawę do wyjątkowo pięknego miasta, jakim jest Split. Znany z pałacu Dioklecjana, przyciąga również pięknymi plażami oraz takimi atrakcjami jak niewielki ogród zoologiczny czy muzea promujące wiedzę na temat przeszłości i kultury miasta.

Dalmacja nie bez powodu cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów. Wspaniałe mieszkania wakacyjne, piękne plaże oraz moc zabytków, których zwiedzenie pozwala spędzić czas w ciekawy sposób, to atrakcje, które mają wyjątkową moc przyciągania. Dzięki nim chorwackie wybrzeże cieszy się ogromnym powodzeniem, a jego sława rośnie z każdym kolejnym sezonem turystycznym.