Wraz z rozwojem techniki zmienia się nasza codzienność, w tym gry na konsole. Chodzi nie tylko o coraz lepszą grafikę, ale przede wszystkim o grywalność. To już nie proste historie z kilkoma bohaterami, a złożone, barwne scenariusze, w których godzinami możemy eksplorować nieznane. W grze Horizon Forbidden West, kontynuacji Horizon Zero Dawn, odkrywamy Amerykę z przyszłości. Znane miejsca nadgryzione zębem czasu wyglądają dziko i tajemniczo.

Horizon Forbidden West to Ameryka przyszłości

Już zwiastun pokazuje nam piękne, różnorodne lokalizacje, będące gratką dla graczy. Niektóre z nich mogą wyglądać znajomo. To dlatego, że świat Zakazanego Zachodu został pokazany przez pryzmat prawdziwych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Akcja Horizon Forbidden West rozgrywa się między innymi w Utah, Nevadzie i Kalifornii. I tak Wydmy (Dunehollow) przypominają Las Vegas Strip, znany dzięki fantazyjnym kasynom odcinek drogi Las Vegas Valley, a Beznadzieja (The Daunt) Park Narodowy Zion.

Eksploruj Stany Zjednoczone i zaplanuj podróż

Wirtualne odkrywanie Stanów Zjednoczonych z przyszłości to rozrywka nie tylko dla fanów gier, ale też podróżników, którzy do tej pory rzadko chwytali za pady. Przemierzając Zakazany Zachód, trafimy na wiele inspiracji, które pomogą nam zaplanować zwiedzanie USA poza utartym szlakiem. Przykłady? Park Narodowy Sekwoi, w którym rośnie największe drzewo na świecie – Drzewo Generała Shermana, malownicza dolina Yosemite Valley, będąca inspiracją dla poetów czy Very Large Array, słynne obserwatorium radioastronomiczne.

 Świat Horizon Forbidden West poznała już Kasia Mecinski z kanału Fifty na pół na YouTube.

– Zwiedzałam bujne lasy i podwodne miasta, poznawałam zwyczaje plemiennych społeczności zamieszkujących Ameryką dalekiej przyszłości. Urodziłam się w USA, więc niektóre miejsca wyglądały znajomo – opowiada.

Zdjęcia z wyprawy na Zakazany Zachód znajdziesz w najnowszym, majowym Travelerze!

Jeszcze więcej Horizon Forbidden West

Czym jest Zakazany Zachód? To majestatyczne, ale niebezpieczne pogranicze, kryjące tajemnicze zagrożenia. Przemierzamy je razem z główną bohaterką – Aloy. Odkrywając dalekie krainy, walczymy z maszynami i poznajemy nowe plemiona. W świecie Horizon Forbidden West jesteśmy jednak nie tylko eksploratorami. Naszym zadaniem jest uratowanie życia na Ziemi przed kolejną zagładą. Aby nam się udało, musimy być o krok przed wrogiem.

Więcej przedsmaków z gry na profilach PlayStation w mediach społecznościowych.

Znajdziecie tam też konkurs na najlepsze zdjęcia z gry Horizon Forbidden West.