Wygląd hotelu przypomina kobiecy strój ludowy Łemków – góra to biała bluzka zdobiona łemkowskimi wzorami. Natomiast dół to sukienka w kolorach typowych dla regionu – czerwień i ultramaryna. Nie mogło zabraknąć także naturalnego drewna, które jest podstawowym budulcem tradycyjnego górskiego domu.

Hotel Piwniczna SPA&Conference to pierwszy hotel w Polsce zaprojektowany w stylu etno design, który łączy elementy folkloru łemkowskiego z oszczędnym i eleganckim minimalizmem. Wystrój i kolorystyka hotelu nawiązują do bogatej kultury Czarnych Górali, jak nazywa się mieszkańców tego regionu. Tradycyjne motywy regionalne wyrażają się w licznych dodatkach i motywach, które wzbogacają nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

- Przestrzeń naszego hotelu zdobią tradycyjne łemkowskie wycinanki i wzory, równie piękne, ale mniej znane od popularnych łowickich. Do tradycji ludowych nawiązują także ubiory naszych pracowników – mówi Marzena Oleś, menadżer Hotelu Piwniczna SPA&Conference.

Hotel w owczej skórze
Każdy gość przyjeżdżający do hotelu szybko przekona się o tym, że region Piwnicznej słynie z owiec. Motywy wykorzystane w obiekcie nawiązują do owcy wrzosówki, która jest typowym gatunkiem hodowanym przez Łemków. Jest także jednym z symboli regionu, dlatego znajduje się w herbie Piwnicznej-Zdroju. Stare góralskie powiedzenie mówi „Kto ma owce, ten ma co chce”. Chociaż hodowców owiec jest coraz mniej, to wiele osób do dzisiejszego dnia z owiec pozyskuje wełnę, mięso i mleko, z którego można wytwarzać wiele innych produktów np. górskie sery.

- Owcze motywy są wszechobecne w Hotelu Piwniczna zarówno w wystroju wnętrza, jak i w kuchni hotelowej restauracji Czarna Owca, która serwuje dania przygotowane z wykorzystaniem owczych produktów – podkreśla Karolina Kalaga specjalista ds. marketingu i PR Hotelu Piwniczna SPA&Conference. – Jednocześnie dania są przygotowane według współczesnych trendów gastronomicznych, które ,,doprawiono” smakami regionu. Wszystkie produkty są naturalne i ekologiczne, a wiele z nich jest wytwarzanych na miejscu.

Obiekt jest ponadto w pełni przygotowany do organizacji wydarzeń biznesowych – konferencji, szkoleń i wyjazdów integracyjnych. Posiada dwie nowoczesne, w pełni wyposażone sale konferencyjne.

Kicz wysokich lotów
W większości hoteli pokoje są bardzo do siebie podobne. W Hotelu Piwniczna każdy pokój jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Pokoje różnią się kolorystyką i wykorzystanymi motywami. W jednych królują ludowe barwy, a w innych motywy naturalne, takie jak drewno i krowia skóra. Nie mogło zabraknąć także naturalnej owczej wełny, z której wykonana jest wykładzina w jednym z apartamentów.

- Niektóre elementy mogłyby zostać uznane za kiczowate, ale taki efekt jest w całości zamierzony i jest wynikiem zabawy formą i kolorem – zauważa menadżerka obiektu. – W hotelowej przestrzeni udało się połączyć wiele teoretycznie niepasujących do siebie elementów i barw, dzięki czemu budynek tworzy spójną i ciekawą kompozycję.

Mekka hedonistów
Elementy tradycji odnajdziemy również w dwustrefowym HedoniSPA, który stworzono w podziemiach hotelu, z myślą o ludziach uwielbiających przyjemności, którzy znają swoje potrzeby i chętnie je zaspokajają.
W pierwszej strefie znajdują się baseny, do których wpadają trzy czterometrowe wodospady w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego ognia. Jeden z trzech basenów wypełniony jest słoną wodą z Morza Martwego. W drugiej - strefie nagości – na odwiedzających czekają sauny, łaźnia, termy, tężnia, lodopady, studnia, a nawet prysznic wrażeń. Przeprowadzane są tu seanse saunowe, rytuały Rasul, ceremonie Hamam, sesje floatingu oraz hedonizabiegi w gabinetach masażu.

- Pełnoletni goście do każdego z zabiegów otrzymują „tematycznie” powiązane z nimi hedonidrinki. I tak na przykład seans saunowy „łąckie uderzenie”, przygotowywany jest z wykorzystaniem „łąckiej śliwowicy” – mówi Marzena Oleś, menadżer Hotelu Piwniczna SPA&Conference.

Hotel z plażą w górach
Goście Hotelu Piwniczna mogą wygrzewać się na malowniczej piaszczystej plaży lub na zielonej łące. Mają także do dyspozycji rowery, quady, skutery śnieżnie i poduszkowca , którym można pływać po rwącej górskiej rzece Poprad, zarówno latem, jak i zimą. Niedaleko hotelu znajduje się jedna z najnowocześniejszych w Polsce stacji narciarskich Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, do której gości wozi luksusowy darmowy Skubis. W pobliżu hotelu organizowane są także spływy na łodziach z flisakami i coraz popularniejszy rafting. Okolica sprzyja uprawnianiu różnych sportów i rekreacji. W Beskidzie Sądeckim znajdują się także jedne z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce.