Oto lista rzeczy, w które powinieneś wyposażyć siebie i dziecko przed wyjazdem na szlak.

Buty trekkingowe

Codzienne zimowe buty nie zdadzą egzaminu na trudniejszym, górskim podłożu. Tutaj liczy się dobra przyczepność, stabilizacja stawu skokowego oraz gotowość na wszelkie zmiany pogody. O wszystkie te kwestie zadbasz, wybierając specjalistyczne buty trekkingowe. Te przeznaczone na zimę powinny mieć podeszwę wykonaną z mieszanki gumy i tworzywa sztucznego, która uchroni Cię przed poślizgnięciem. Niezależnie od tego pamiętaj też, by pod ręką mieć przynajmniej raczki. Podstawowe, proste modele zajmują bardzo mało miejsca, a w przypadku nagłej zmiany pogody bądź oblodzonej trasy, mogą uratować zdrowie.

Inną ważną cechą przy wyborze butów trekkingowych dla Ciebie i Twojego dziecka jest wysokość cholewki. O urazy na górskim szlaku nietrudno, dlatego bezpieczniejszą opcją będą modele sięgające nad kostkę. To zabezpieczenie dla stawu skokowego, a także lepsza ochrona przed zimnem. Wysoka cholewka zapobiega dostawaniu się śniegu do wnętrza obuwia.

Mimo że w mieście w tym roku próżno szukać śniegu, w górach go nie brakuje. Buty na szlak powinny więc być odporne na mróz i przemakanie. Zadbaj więc, by obuwie do trekkingu było wyposażone w ocieplenie – dobrze sprawdza się to z owczej wełny lub kożucha. O ochronę przed wilgocią zadba z kolei membrana pokrywająca powierzchnię cholewki. W eobuwie w ramach promocji Winterbreak 2020 znajdziesz m.in. obuwie z technologią Gore-Tex, umożliwiającą również odparowywanie wilgoci zgromadzonej wewnątrz buta. Pamiętaj jednak, że nawet obuwie z membraną wymaga regularnej impregnacji w celu zachowania wodoodpornych właściwości.