Nowa seria Travelera „Pomysł na weekend”

To się zwykle tak zaczyna: w prognozie słońce, w planach wolny weekend i rzucony głośno pomysł „Zróbmy coś pozytywnego”. Wioletta Wiśniewska – grafik prowadząca Travelera, Teresa Tuleja – fotoedytor, oraz Krzysztof Stypułkowski  - grafik i specjalista od wideo, chwycili w dłonie redakcyjny mikrofon, spakowali aparat i w piątek po pracy ruszyli na dworzec.

Tak zrodził się pomysł na… „Pomysł na weekend” – nową serię wideo Travelera. W ciągu kilku wiosennych weekendów zamierzamy odwiedzić kolejne polskie miasta i udowodnić, że takie weekendowe zwiedzanie kraju to naprawdę świetny pomysł! Zwłaszcza gdy urlop i finanse nie są nieograniczone. O polskich miastach chcemy dowiedzieć się jak najwięcej i podzielić się z Wami wrażeniami w niezobowiązującej formie.

 

Wrocław na dzień dobry

Ekipa Travelera na pierwszy ogień wybrała Wrocław. Stolica Dolnego Śląska kusiła piękną architekturą, uroczymi zaułkami, wyciszającą zielenią , knajpkami z wyjątkowym klimatem oraz atrakcjami turystycznymi, których nie ma gdzie indziej.

Sprawdź, co warto zobaczyć we Wrocławiu:

 

Odcinek 1.

Tropiliśmy krasnale, odwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza, Piwnicę Świdnicką i Narodowe Forum Muzyki. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski, odpoczęliśmy w Ogrodzie Botanicznym. Posłuchaliśmy opowieści miejskiego latarnika i przede wszystkim – świetnie się bawiliśmy.
 

Odcinek 2.

Tym razem odwiedzamy Pawilon Czterech Kopuł - Muzeum Sztuki Współczesnej, Aulę Leopoldyńską UW. Zaglądamy do Muzeum Współczesnego Wrocławia, Muzeum Teatru, Centrum Historii Zajezdnia. Ale nie tylko! Będzie też o kolejce Polinka i Mostku Pokutnic. 

 

Odcinek 3.

W odcinku 3. poznajemy Wrocław w wersji dla dzieci. Odwiedzamy te miejsca, które idealnie sprawdzą się podczas rodzinnego weekendu, m.in.: Kolejkowo, Hydropolis, zoo, Afrykarium.