„National Geographic Traveler" 8/2022 ukazuje się 15 lipca. Tematem okładkowym nowego numeru są wakacje w Hiszpanii. 

– Czegokolwiek byście zapragnęli: wylegiwać się na pięknych piaszczystych plażach, zażywać kąpieli w chabrowym morzu, zwiedzać cuda architektury, oglądać muzealne kolekcje, próbować pysznej kuchni czy bawić się do rana – wszystko to dostaniecie w Hiszpanii – pisze we wstępie do wydania Agnieszka Franus, redaktor naczelna. 

Słoneczna Hiszpania i nie tylko

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów świata. Trzeci pod względem liczby skarbów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To też kraj fascynującej historii i kultury, którego mieszkańcy chyba jak żadni inni potrafią celebrować życie. Biorą udział w setkach fiest odbywających się tutaj co roku. Wieczory spędzają na wspólnym śpiewaniu, ucztowaniu i rozmowach. Coraz więcej Polaków kupuje tam mieszkania, żeby mieć w Hiszpanii swój drugi dom.

Dzięki bogatej siatce połączeń lotniczych z Polski zapewne kraj ten stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych również podczas tych wakacji, czy to na dłuższy, czy na krótszy pobyt. Dlatego mamy dla Was kilka wyjątkowych propozycji, które wychodzą poza utarte szlaki. Piszemy o Katalonii śladami Pabla Picassa, o pielgrzymowaniu przez Kantabrię, dizajnerskiej Walencji, leniuchowaniu na Minorce czy szukaniu Don Kichota w La Manchy.

Ale to nie wszystko.

Dla miłośników pociągów przygotowaliśmy wyjątkowy prezent: e-book, przewodnik po najpiękniejszych trasach pociągowych Szwajcarii (kod QR do pobrania e-booka znajdziecie w magazynie), oraz ranking 13 najciekawszych rzek na spływ kajakowy w Polsce. Bez względu jednak na to, gdzie wyruszycie, w imieniu całej redakcji Travelera życzę Wam bardzo udanych wakacji.

Zapraszamy do kiosków, salonów prasowych oraz na www.kultowy.pl.

Co w sierpniowym numerze?

W sierpniowym wydaniu Travelera piszemy, co zobaczyć w Hiszpanii, ale także o innych fascynujących kierunkach podróży. 

  • Jordania. Kraj wielu zachwytów. Joanna Lamparska pisze o atrakcjach Jordanii, które są trochę jak samotne wyspy rozrzucone po całym kraju. To dlatego Jordanii nie można zwiedzać za szybko. 
  • La Mancha. Tropem błędnego rycerza. Wiatraki, muzea, hotele, a nawet jedzenie. Jak pisze Julia Zabrodzka, w La Manchy wszystko ma związek z Cervantesem. 
  • Nieustająca zabawa w Madrycie. Bary, w których bywał Almodóvar, drinki molekularne, butiki vintage i sąsiedzkie fiesty. Witajcie w najbarwniejszej stolicy Europy. 
  • Teneryfa. Dwa światy. Południe to wielkie hotele, szerokie plaże i spalona ziemia. Północ – kipiąca zieleń pięknie kontrastująca z wulkanicznymi skałami i potężnymi klifami. Zaprasza Anna Janowska. 
  • Sześć dni wielkiej przygody. To była jedna z najbardziej zaskakujących podróży w moim życiu – pisze Michał Cessanis. I pomyśleć, że wystarczyło wsiąść do pociągu w Szwajcarii. 

National Geographic Traveler w prenumeracie

Zapraszamy do prenumeraty magazynów National Geographic Traveler i National Geographic. To wyjątkowa szansa szczególnie dla stałych czytelników. Prenumerując nasze magazyny, korzystasz nie tylko z niższej niż w kiosku ceny, ale także otrzymujesz gwarancję darmowej i szybszej dostawy do domu.

Oferty prenumeraty dostępne są w naszym e-kiosku: www.kultowy.pl.

Traveler