Turystyczne Mistrzostwa Blogerów -  konkurs organizowany przez Polską Organizację Turystyczną – jest wspaniałą okazją do tego, by poznać walory 16 województw. Najciekawsze atrakcje poszczególnych regionów przedstawią blogerzy – wyłonieni podczas pierwszego etapu konkursu przez komisję na podstawie stylu pisania, wartości merytorycznej oraz atrakcyjności wizualnej tworzonych przez nich materiałów.

To osoby, których blogi odwiedza min. 5000 użytkowników miesięcznie, obserwuje ich minimum 2 tys. osób na Facebooku i 1 tys. na Instagramie, a do tego na łamach swojej strony i kanałów social media promują najpiękniejsze atrakcje naszego kraju.

Reprezentanci poszczególnych województw przygotują 3 wpisy na blogu i 2 filmy z podróży po danym regionie. Następnie spośród 16 relacji zostanie wybranych 5 najlepszych, które znajdą się w finale. Troje zwycięzców poznamy we wrześniu.

- Konkurs Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, organizowany jest już drugi raz, co zapewne jest wynikiem nie tylko świetnych zasięgów i dobrej prasy po pierwszej edycji, która niejako "przecierała szlak", ale i wysokiej oceny jakości treści, którą wytworzyli influencerzy rok temu. Konkurs ten daje szansę pokazania się nie tylko znanym  i doświadczonym "wybrańcom", ale wielu nowym, ambitnym twórcom . Zapewne dla kilku będzie też okazją do kolejnego kroku w karierze i pozyskania nowej widowni. Zwłaszcza, że w akcję angażują się organizacje turystyczne, lokalne stowarzyszenia czy miłośnicy regionu -  mówi Marcin Nowak, członek jury i współautor nagradzanego bloga i kanału YouTube "Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle".

- Ewidentnie widać, że Polska Organizacja Turystyczna  stawia na świat digital i rynek influencerów podróżniczych. I bardzo dobrze, bo innej drogi nie ma, a jutro dzieje się już dziś. Dość powiedzieć, że właśnie blogosfera podróżnicza w badaniu Blog Power sprzed kilku lat została uznana przez respondentów za budzącą największe zaufanie i sympatię spośród wszystkich branż -  dodaje Nowak.

Przedstawiamy sylwetki 16 blogerów, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Regionów w 2. edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów. To na ich blogach możecie spodziewać się materiałów z podróży po Polsce. W sam raz na wakacje!

 

Wolnymkrokiem.pl

Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz
województwo dolnośląskie      

Czy kiedyś tak Wam się podobało w jakimś miejscu, że specjalnie zwalnialiście kroku, by móc w nim przebywać chociaż o chwilę dłużej? Jeżeli tak, to wiecie że nie ma nic lepszego niż zwiedzanie nowych miejsc. Agnieszka i Krystian to podróżnicy, którzy uwielbiają odkrywać nowe zakątki, chociaż nie koniecznie muszą to być tylko odległe podróże. Na swoim blogu pokazują, że cudowne atrakcje można odkryć nawet w najbliższej okolicy - trzeba tylko chcieć je znaleźć. Od niedawna ich zespół zasilił mały Leoś, który swoje pierwsze podróże w życiu rozpocznie od odkrywania tajemnic Dolnego Śląska.

-  Zwiedziliśmy sporą cześć Dolnego Śląska, ale jeszcze wiele przed nami i dzięki udziałowi w konkursie może uda nam się zrealizować kolejny ciekawy projekt promujący tę cześć Polski – przyznają Agnieszka i Krystan z bloga wolnymkrokiem.pl

Wszedobylscy.com

Anna Żuchlińska i Adrian Czyszyński     
województwo kujawsko-pomorskie    

- Chcielibyśmy pokazać naszym czytelnikom (i nie tylko), ile jeszcze pięknych miejsc w Polsce jest do odkrycia – mówią Wszędobylscy. Sami lubią odkrywać wyjątkowe perełki: ciekawe atrakcje, niezwykłą okolicę, niepowtarzalny urok mniejszych miasteczek.- Tak wiele malowniczych miejsc mamy jeszcze do pokazania w naszym pięknym województwie do pokazania, a Mistrzostwa Blogerów to świetna motywacja do ruszenia w drogę! – tłumaczą.

zyciewpodrozy.pl

Mikołaj Chichomski
województwo lubelskie            
 

Urodził się i mieszka w Lublinie. Jak przyznaje, kocha ten region, podobnie jak jego ulubione Podlasie i Roztocze. Do tego stopnia, że na blogu rozpoczął serię Miejsca z duszą. Pokazuje, że niesamowite miejsca są dostępne praktycznie dla każdego na wyciągnięcie ręki.

- Mistrzostwa Blogerów to świetna okazja do pokazania w inspirujący sposób jeszcze wielu niezwykłych miejsc. A lubelskie jest ich pełne. Zróbmy to więc wspólnie w ramach konkursu! – zapowiada Mikołaj Chichomski.

Zbierajsie.pl    

Magda i Jacek Zbieraj
województwo lubuskie

Niedawno wrócili ze 100-dniowej podróży po Azji Środkowo-Wschodniej i miesięcznego pobytu we Włoszech. Tak długa wyprawa była ich pomysłem na rodzinne spędzenie urlopu rodzicielskiego.

- Mimo zachwytu  lasami deszczowymi, lazurową wodą czy tajską kuchnią bardzo tęskniliśmy za domem. Za Wrocławiem i Polską. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - w naszym przypadku nie ma racji bytu! Mimo że uwielbiamy dalekie podróże, za rogiem czają się prawdziwe perełki! Lato zamierzamy spędzić w województwie lubuskim. To właśnie ono kojarzy nam się z wakacjami. Będzie dużo zieleni, błękitu, ale i … kolorów. Pokażemy w Lubuskim to, czego nie ma nigdzie indziej.

Zbierajsie.pl powstało z pasji do podróży, pisania i ludzi. Już od 2,5 roku na blogu opowiadają o  swoich przygodach. Pokazują zarówno dalekie wojaże, jak i bliskie, weekendowe wypady w góry i na łono przyrody. Udowadniają, że w podróży z dziećmi najtrudniejsze to wyjść domu. Z  dwiema córkami, 3 letnią Sarą i niespełna roczną Igą, odwiedzili Stany Zjednoczone, Portugalię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a ostatnio Singapur, Malezję, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Japonię. Teraz wracają do Polski, a dokładniej w Lubuskie.

 

 

Geekipodrozniki.pl

Magda i Przemysław Czatrowscy  
województwo łódzkie 

- Braliśmy udział w Mistrzostwach w zeszłym roku (pod poprzednią nazwą TroPiMy) i bardzo nam się podobało! Chcielibyśmy kontynuować przybliżanie naszych rodzinnych województw czytelnikom. – mówią Magda i Przemek.

Tym razem startują do reprezentacji województwa łódzkiego, z którego pochodzi Magda. Jak mówią, wydaje im się, że jest ono bardzo niedocenione i potrzebuje trochę podróżniczej, blogowej miłości, którą są w stanie zapewnić.

polskapogodzinach.pl

Katarzyna i Tomasz Łaskawiec
województwo małopolskie      

- Na palcach jednej ręki policzymy blogi specjalizujące się w podróżach po Polsce, ale z dumą stwierdzamy, że Polska Po Godzinach należy do tego właśnie wyjątkowego grona! Po wielu zagranicznych podróżach zwróciliśmy się ku Polsce, a eksplorowanie jej najróżniejszych zakątków stało się naszą pasją – mówią autorzy Polskapogodzinach.pl

Owocem tej pasji jest ich blog o aktywnym i kulturalnym poznawaniu Polski. Udowadniają że każdy weekend może być doskonałą przygodą, a bliskie wypady dają tyle radości co egzotyczne wyjazdy. Od prawie 4 lat dzielą się  wrażeniami z podróży po Polsce, dlatego udział w Mistrzostwach – jak tłumaczą – był dla nich naturalnym krokiem.

Piszą, kręcą filmy i łapią w kadry zarówno miejsca doskonale znane z przewodników, jak i te pomijane przez większość turystów.

- Choć naszą pasją są aktywne podróże rowerem i pieszo, chętnie odwiedzamy również miasta i lokalne imprezy. Dzięki temu nasze relacje z reprezentowanego województwa będą różnorodne i kompleksowe. Zachęcić do podróży po Polsce? Podejmujemy to wyzwanie!

Travelover.pl

Patrycja Jaskot
województwo mazowieckie

-Uważam, że aby odkryć piękne miejsca, odpocząć i zasmakować relaksu, nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Projekt Mistrzostwa Blogerów daje szansę, by pokazać, że Polska też jest piękna, pożądana, że Polska zaskakuje, a wielu z nas często nie wie, jakie skarby kryją się  zaledwie kilka kroków od domu. Chciałabym dać solidną dawkę inspiracji i zachęcić moją społeczność do polskich wojaży. Sama chętnie spenetruję województwo mazowieckie, gdzie mieszkam. Znam wiele ciekawych miejsc, ale podejrzewam, że drugie tyle przede mną do odkrycia! – mówi Patrycja.

Poza podróżami pokazuje ekologiczne rozwiązania oraz głośno mówi o filozofii zero waste. To ciekawy aspekt, w kontekście zwiedzania i odkrywania nowych, lokalnych miejsc. Na swoim blogu i kanałach social media Patrycja nie tylko zaraża dobrą energią, ale przekazuje wartości w postaci rzetelnych informacji i praktycznych porad.

czlowiekprzygoda.pl        

Paweł Szpala  
województwo opolskie            

Na swoim blogu człowiekprzygoda.pl pisze o pasji do fotografii i podróżowaniu – tym lokalnym i tym dalekim. Jak przyznaje przez ostatni rok mocno pracował nad swoim warsztatem podróżniczym jak i fotograficznym i cieszy się, że w tym roku będzie mógł zaprezentować atrakcje turystyczne swojego województwa opolskiego.

Roadtripbus.pl

Katarzyna Kosowska i Wojciech Grabowski
województwo podkarpackie    

Dobrze znają województwo podkarpackie, zarówno jego najbardziej rozpoznawalne atrakcje, jak i te mniej znane, jednak równie urokliwe. Zależy im na budowaniu popularności podkarpackiego wśród turystów.

glodnyswiata.pl

Filip Turowski
województwo podlaskie

    

Podlasianin. Pół dzieciństwa spędził hasając po Ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku. Z zawodu psycholog-marketingowiec, który rzucił pracę, żeby okrążyć Ziemię. W sumie odwiedził 51 krajów i przeleciał ponad 533 000 km, czyli... ponad 13 razy okrążył Ziemię. Wychowywał się na babce ziemniaczanej, ale w swoim życiu próbował też smażonych tarantul, kawy z węglem, świnki morskiej, steku z krokodyla czy ruszających się ośmiornic. Jest twórcą projektu FOODKRYWCY, w ramach którego projektuje i pilotuje podróże kulinarne do różnych zakątków świata, a na wakacje życia pojechało z nim już 90 osób. Większą część roku spędza w podróży, a gdy go nigdzie nie nosi, eksploruje Polskę i rodzinne Podlasie. Podczas Mistrzostw Blogerów chce smacznie pokazać, jak piękne jest Podlasie! 

Banita.travel.pl

Anita Demianowicz      
województwo pomorskie       
 

 

Anita Demianowicz, podróżniczka, blogerka, dziennikarka i fotografka.  Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama i często na rowerze. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki- Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. Wydała książkę „Końca świata nie było”, w której  pisała o szukaniu swojej drogi w życiu podczas trwającej pięć miesięcy podróży przez kraje Ameryki Środkowej. Bardzo lubi podróżować po Polsce. W 2015 roku objechała sama Polskę na rowerze, pokonując 3551 km.

- Minione 8 miesięcy mieszkałam poza Polską i doszłam do wniosku, że nie chcę, nie mogę bez Polski żyć. Mamy niezwykłe i piękne miejsca, mamy niesamowitą historię, magiczne miejsca i inspirujących ludzi. Zawsze lubiłam pisać o Polsce. Przekonywać nie tylko obcokrajowców, że warto Polskę odwiedzić, ale też samych moich krajanów, którzy często szukają przygody kilkaset kilometrów od własnego kraju, nie zdając sobie sprawy, że mogą ją przeżyć kilka kroków od własnego domu. Wielu Polaków nie docenia swojego kraju. Ja tak. Kilka lat temu objechałam Polskę dookoła, pokonując sama 3551 km, fotografując piękne zakątki i próbując pokazać moim krajanom, że mamy wiele miejsc w kraju do odkrycia i że Polska jest nie mniej piękna niż inne kraje - tłumaczy Anita.

Powroty.do

Patrycja Pająk
województwo śląskie  

Jest fotografką, współautorką bloga Powroty, Ślązaczką. Przyznaje, że kocha życie pełne przygód, choć na co dzień szuka stałości i skupienia. Znajduje je w małych zachwytach, ukradkowych spojrzeniach i uważnym patrzeniu. Najchętniej przez wizjer aparatu. Miłośniczka natury, zagadnienia lokalnych tożsamości i motywu powrotów. W nieustannym zachwycie nad złożonością i różnorodnością świata.

- Pochodzę ze śląskiej, górniczej rodziny, w której godka i tradycje przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Mój blog ze swoją ideą powrotów doskonale wpisuje się w motyw podróży po miejscach z dzieciństwa, na które składają się przestrzenie zielone, dzikie, wciąż tak bardzo pomijane w potocznych wyobrażeniach na temat regionu, jak również po terenach poprzemysłowych, wytyczających alternatywne ścieżki - mówi Patrycja.

Jest laureatką konkursów fotograficznych, m.in. konkursu "Wieś województwa śląskiego okiem obiektywu" oraz “Familijo z familoka“.  Jako że jestem socjolożką, jej znajomość regionu nie opiera się wyłącznie na sentymentalnym podejściu do tematu. Jej realizacje oddają wielokulturowy przekrój województwa śląskiego.

- To promocja regionu oparta na autentycznym powrocie do tego, co lokalne. To podróż po tradycję, unikalne smaki i historie ludzi władających etnolektem śląskim, po romantyczne rejony pogranicza i naturę koegzystująca z poprzemysłowymi widokami - mówi o swoich planach związanych z promowaniem województwa w Mistrzostwach Blogerów.

101countriesbefore50.com

Anita i Paweł Skowera
województwo świętokrzyskie 

W województwie świętokrzyskim spędzili najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa. Tu zdobyli wykształcenie i zaszczepiono w nich nie tylko chęć poznania naszego kraju, ale i świata. To tu zrodził się pomysł na odwiedzenie 101 krajów przed pięćdziesiątką i założenie bloga podróżniczego, który prowadzą już ponad 4 lata. Na blogu napisali prawie 200 artykułów z czego najwięcej dotyczy różnych zakątków naszego kraju.

- Mimo, iż aktualnie mieszkamy w Krakowie to z ogromnym sentymentem wracamy w nasze rodzinne strony. W Turystycznych Mistrzostwach Blogerów chcielibyśmy odwdzięczyć się za to wszystko co z woj. świętokrzyskiego wynieśliśmy i dzięki naszemu doświadczeniu oraz znajomości regionu zaprezentować jego niezwykły urok i czar nie tylko mieszkańcom Polski, ale i świata.         

podrozepokulturze.pl

Zofia Jurczak
województwo warmińsko-mazurskie  

- Udział w Mistrzostwach blogerów zmobilizuje mnie, by w końcu na blogu złożyć hołd mym rodzinnym stronom, czyli zachodnim rubieżom województwa warmińsko-mazurskiego. Przede wszystkim dawnym ziemiom Lubawskim i Chełmińskim – obie w blogosferze to terra incognita. A szkoda. Po wtóre udział w Mistrzostwach stworzy cudowny pretekst, by wreszcie zwiedzić Wysoczyznę Elbląską i opowiedzieć historię Kadyn, które śnią mi się po nocach i gdyby nie był tak daleko z Krakowa już dawno temu bym je odwiedziła. No i wreszcie – last but not least – Drwęca (włącznie z poszukiwaniem jej źródeł) - mówi Zofia Jurczak o swoim udziale w Mistrzostwach blogerów.   

zaleznawpodrozy.pl

Agnieszka Ptaszyńska 
województwo wielkopolskie 

- Od jakiegoś czasu chodzi za mną zrobienie Wielkopolskiej drogi św. Jakuba, którą chcę przejść razem ze swoją niespełna dwuletnią córką. Robienie jej w ramach Mistrzostw Blogerów byłoby wspaniałą motywacją i świetnym materiałem do promocji pielgrzymkowych miejsc województwa, a także okazją by pokazać najstarsze polskie ziemie i jej wspaniałe klasztory - mówi Agnieszka o swoim udziale w Mistrzostwach Blogerów.          

swiatwedlugrostkow.pl

Sandra i Rafał Rostkowscy
województwo zachodniopomorskie     

Przez 10 lat wspólnych podróży, na koncie maja ponad 60 odwiedzonych razem państw, ale jak przyznają, tak naprawdę nigdy nie mieli okazji odkryć tego, co oferuje nasz piękny kraj. Mistrzostwa Blogerów to dla nich wspaniała okazja do tego, by poznać bliżej atrakcje województwa zachodniopomorskiego.