Już w najbliższy piątek przypada największe „święto” zakupów, czyli Black Friday. Tradycyjnie dzień po Święcie Dziękczynienia większość sklepów organizuje promocję i kusi klientów niskim cenami. Tradycja organizowania wielkich wyprzedaży w ostatni piątek listopada przyszła do Polski zza oceanu kilka lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku do grona marek i firmy uczestniczących w „Czarnym Piątku” dołączyło PKP Intercity. 

Tańsze bilety Interrail

PKP Intercity przygotowało niezwykle kuszącą promocje z okazji zbliżającego się Black Friday. Od 16 listopada pasażerowie mogą kupić tańsze bilety Interrail Global Pass, umożliwiające podróżowanie po całej Europie. 25-procentowa zniżka na wybrane połączenia międzynarodowe potrwa do 28 listopada. Będzie to także pierwszy możliwy termin, w którym uczestnicy promocji wybiorą się w wymarzoną podróż. Z kolei ostatni to 1 czerwca 2024 roku.

– Oferta Interrail to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wybierają dalekie, międzynarodowe podróże. Cieszymy się, że dzięki globalnej inicjatywie również polscy pasażerowie zyskają atrakcyjną promocję na takie przejazdy – przekonuje Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Jak czytamy na stronie przewoźnika, promocja obejmuje m.in. bilety typu flexi. To oznacza, że pasażer ma możliwość wyboru dni, w których będzie odbywać przejazdy w ramach określonego terminu ważności. W tym wariancie zniżka obejmuje bilety na 10 i 15 wybranych dni w ciągu 2 miesięcy. 

Dodatkowe 25% rabatu zyskają także ci, którzy zdecydują się na bilety typu continuous. To oznacza, że nie potrzeba ograniczać się do przejazdów w określonych dniach. Jest to więc bilet na nielimitowane podróże w określonym czasie. Promocja obejmuje w tym wariancie bilety na 15 i 22 dni następujące po sobie (continuous) oraz pełne 1, 2 i 3 miesiące (continuous). Zniżka obowiązuje zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie. 

Gdzie pojedziemy z biletem Interrail? 

Bilety w ramach oferty Interrail Global Pass umożliwiają podróżowanie po niemal całej Europie. Wykaz obejmuje 33 państwa Starego Kontynentu, a na liście znajdują się: 

Co ciekawe, z biletem Interrail można także łatwo przemieszczać się promami m.in. pomiędzy Włochami a Grecją i jej wyspami. Posiadacze biletów mogą liczyć na otrzymanie zniżki lub całkowicie darmowe rejsy. 

Bilety w ofercie regularnej można nabyć poprzez stronę internetową przewoźnika oraz w kasach PKP Intercity na 11 miesięcy przed pierwszym dniem ich ważności. Rezerwacji miejsc do siedzenia dokonamy najwcześniej 30 dni przed planowaną podróżą w przypadku połączenia krajowego i na 60 dni, gdy mowa o połączeniu międzynarodowym. 

Warto wspomnieć, że młodzieży, seniorom i rodzicom z dziećmi – tak jak w przypadku innych połączeń – przysługują dodatkowe zniżki. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie przewoźnika oraz w darmowej aplikacji mobilnej Rail Planner dla posiadaczy urządzeń z systemem Android i iOS. 

Przypomnijmy, że wraz z nowym rozkładem jazdy, który zacznie obowiązywać 10 grudnia, siatka połączeń PKP zostania poszerzona. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w systemie rezerwacji pojawi się nowa międzynarodowa trasa. Ku olbrzymiej radości miłośników białego szaleństwa, z Warszawy będzie kursować bezpośredni pociąg w austriackie Alpy. Zaplanuj ferie zimowe 2024 już teraz! 

Źródło: intercity.pl