Belgia: co warto zobaczyć?

Choć Belgia jest niewielkim krajem, to chętnie odwiedzają ją turyści z całego świata. Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje w Belgii warte są zobaczenia, to masz do wyboru różne atrakcje w następujących miastach:

Brugia

To piękne miasteczko, zwane także "Wenecją Północy" lub "Flamandzką Wenecją". Miasto słynie z wielu zabytków, a jego historia, sięgająca czasów średniowiecza, robi wrażenie na wielu turystach. Zwłaszcza kanały w Brugii są jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta i cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających.

Bruksela

Słynna stolica państwa, która jest m.in. siedzibą Unii Europejskiej i NATO. W Brukseli możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków i zwiedzić interesujące miejsca związane z historią najnowszej Europy. Obowiązkową atrakcją jest też słynny Manneken pis - rzeźba siusiającego chłopca, pochodząca z XVI wieku.

Antwerpia

W Regionie Flamandzkim warto zwiedzić Antwerpię, która jest największym miastem portowym Belgii i potrafi oczarować turystów licznymi świadectwami swojego rozwoju kulturowego. Antwerpia to m.in. miasto słynnego malarza barokowego - P.P. Rubensa - który spędził tu większość swojego życia.

Gandawa

Gandawa jest drugim co do wielkości miastem Belgii. Na turystów czekają tu liczne zabytki - w tym słynny uniwersytet z początku XIX wieku. W mieście odbywają się także wystawy kwiatów, które cieszą się od lat wielkim zainteresowaniem

 

Zabytki w Belgii

Belgia słynie z licznych obiektów o dużym znaczeniu historycznym. Dość powiedzieć, że w kraju tym przypada największa liczba zamków na kilometr kwadratowy. Jakie zabytki w Belgii warto zobaczyć? Gdzie się wybrać, aby poznać historię tego kraju? Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Belgii i jakie miejsca cieszą się tam dużą popularnością, to na twojej liście nie powinno zabraknąć:

La Grand-Place w Brukseli

Słynny rynek w stolicy kraju, od 1998 roku znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jego początki sięgają czasów średniowiecza. Na turystach wrażenie robią m.in. piękne kamienice z XVII wieku. Warto dodać, że co dwa lata na brukselskim rynku układany jest piękny dywan kwiatowy.

Manneken pis

Manneken pis to symbol stolicy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Belgii. Figura-fontanna siusiającego chłopca pochodzi z początku XVII wieku. Uwielbiana przez turystów, jest obowiązkowym celem osób zwiedzających Brukselę.

Katedra św. Michała i św. Guduli

Efektowny, gotycki kościół, znajdujący się na wzgórzu Treunenberg w Brukseli. Świątynia została zbudowana w średniowieczu, choć wiele jej elementów pochodzi także z czasów renesansu (XVI wiek).

Dom Rubensa

Słynny dom malarza w Antwerpii stanowi obiekt zainteresowania turystów z całego świata. Architektoniczny projekt budynku jest jednym z dokonań artysty. Obecnie w tym miejscu mieści się muzeum, gdzie znajdują się m.in. prace słynnego malarza oraz jego współpracowników. 

Dzwonnica w Brugii

Dzwonnica w Brugii to mierząca ponad 80 metrów budowla średniowieczna. Jest nie tylko ciekawym miejscem historycznym, ale też znakomitym punktem widokowym. Warto wiedzieć, że wieża dzwonnicy znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Katedra św. Bawona

Pochodząca z czasów średniowiecza katedra św. Bawona w Gandawie, znana jest ze słynnego Ołtarza Gandawskiego i obrazu Rubensa "Św. Bawo przybywa do klasztoru". Świątynia była m.in. miejscem chrztu Karola V - króla Hiszpanii i cesarza rzymskiego z dynastii Habsburgów.

Het Gravensteen

Zamek Het Gravensteen w Gandawie to monumentalna budowla średniowieczna i jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych osób zwiedzających miasto. Imponuje swoim wyglądem, przywodząc na myśl odległe czasy.

Sukiennice w Ieper

Sukiennice w Ieper były jednym z największych obiektów handlowych w średniowieczu i zarazem siedzibą miejskich władz. Od 1989 roku zabytek znajduje się na liście UNESCO. 

Jak widać, Belgia oferuje wiele atrakcji turystycznych, które powinny trafić w gusta osób lubiących zwiedzanie miejsc o bogatej historii.