Austria: co warto wiedzieć?

Austria, której terytorium jest rozciągnięte w postaci klina, mocno zwężającego się na zachód, zajmuje niewiele miejsca na mapie Europy. Państwo Austria składa się z 9 krajów związkowych, a najsłynniejszy z nich to stolica Austrii – Wiedeń.

Położenie geograficzne Austrii sprawia, że kraj ten jest chętnie odwiedzany przez turystów. Co roku jest to kilka milionów osób. 

Klimat tego kraju jest umiarkowany, przejściowy do kontynentalnego, wysoce zależny od wysokości. Zimy są łagodne z częstymi opadami śniegu, a najzimniejszym miesiącem zimowym jest styczeń. Temperatura w dolinach spada do -2 ° C, w regionach górskich do -14 ° C. Lato jest ciepłe i słoneczne, a najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień, kiedy temperatura wynosi około + 20 ° С.

 

 

Austria jest jednym z najbardziej „kolejowych” państw w Europie. Długość kolei wynosi ponad 6000 kilometrów. Sieć Postbus (sieć państwowych autobusów „pocztowych”) jest również bardzo dobrze rozwinięta i często służy do odbywania małych przejazdów między turystycznymi miejscowościami. Wypożyczalnie samochodów mają oddziały we wszystkich większych miastach kraju. Lokalne drogi są w doskonałym stanie, ale należy zachować ostrożność na drogach górskich.

Na 160 stacjach kolejowych można wypożyczyć rower i zwrócić go do biura wypożyczalni na innej stacji. W Austrii istnieje wiele tras rowerowych, w szczególności wiele prowadzących wzdłuż Dunaju i Schwarzwaldu w Niemczech do Wiednia.

Austria to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Austria zajmuje 3 miejsce pod względem liczby wyciągów, których jest 3527. Aby skorzystać z wyciągów, możesz kupić bilety jednodniowe lub korzystniejsze karnety narciarskie na kilka dni. W prawie wszystkich ośrodkach narciarskich „karnety narciarskie” to plastikowe karty z chipem, na których przechowywane są niezbędne informacje. W przypadku karty plastikowej należy wpłacić depozyt zabezpieczający. Wielu turystów nie orientuje się czy Austria jest w unii. Republika Austrii jest członkiem UE i wszystkie płatności dokonuje się tutaj w euro.