Pakiet One Happy Workation obejmuje bezpłatne Wi-Fi, śniadanie, posiłki i napoje all-inclusive oraz dostęp do wyjątkowych lokalnych atrakcji. Goście mogą wybierać spośród wszystkich uczestniczących obiektów, od małych hoteli po duże ośrodki wypoczynkowe i prywatne wille. 

 

Praca zdalna na Arubie czeka 

W programie bierze udział między innymi Boardwalk Boutique Hotel Aruba. Na plaży przynależącej do obiektu zainstalowano wyjątkowe stanowiska dla gości, w tym biurko przy plaży, a także biurko przy basenie. Stacje są w wyposażone w Wi-Fi, krzesło oraz wszystko to, co jest potrzebne do pracy zdalnej. Chętni do pracy pod palemką muszą się spieszyć. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

- Nowe stanowiska pracy na świeżym powietrzu łączą piękne otoczenie i naturę Aruby z potrzebami naszych gości, aby mogli wykonać swoją pracę ciesząc się pobytem na wyspie - Kimberly Rooijakkers, właścicielka hotelu.
Chętni mają do wyboru również wiele innych hoteli popularnych wśród turystów, w tym między innymi: Divi Dutch Village Beach Resort, Amsterdam Manor  czy Renaissance Aruba Resort & Casino.

 

Alternatywa dla podróży

Program One Happy Workation jest odpowiedzią nie tylko na utrzymujący się trend pracy zdalnej, ale także na zapotrzebowania międzynarodowej turystyki. W ubiegłym roku liczba zagranicznych podróży dramatycznie spadła. Jednym z głównych kryteriów przy wyborze kierunku jest dziś bezpieczeństwo.

- Obserwujemy, że apetyt na dłuższe wyjazdy rośnie. Wielu Amerykanów pracuje zdalnie, dlatego wybraliśmy konkretne grupy zawodowe, by umożliwić im pracę w raju i dać szansę, żeby poczuli się jak miejscowi - mówi dyrektor oficjalnej organizacji turystycznej na Arubie.

Obecnie w projekcie mogą wziąć udział jedynie mieszkańcy USA. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Europejczycy również będą mogli pracować zdalnie z Aruby. Z większym utęsknieniem czekamy jednak na czasy, aż każdy chętny będzie mógł odwiedzać dowolne zagraniczne kierunki.