Abu Dhabi: gdzie leży?

Abu Dhabi jest największym miastem emiratów. Zlokalizowane na wyspach jest jednym z kluczowych miast w Zatoce Perskiej. Międzynarodowe lotnisko, położone jest 26 kilometrów od centralnej części Abu Dhabi, gdzie jest możliwość podróży do ponad 150 lotnisk w różnych krajach. Według danych z 2007 roku populacja Abu Dhabi wynosi 1 463 491 mieszkańców.

W pasie nadmorskim, gdzie leży miasto, klimat charakteryzuje się łagodnością i stosunkowo wysoką wilgotnością w zimie (od listopada do lutego). Miesiące letnie w Abu Dhabi wyróżniają się dużą liczbą słonecznych dni, najcieplejszymi miesiącami są lipiec, sierpień i wrzesień, w których średnia temperatura powietrza osiąga +35° С. W styczniu średnia temperatura powietrza wynosi +18° С. Temperatura wody morskiej zmienia się w ciągu roku od +19° C w styczniu do 32° C w sierpniu.

Każdego gościa zdziwi obfitość zieleni w Abu Dhabi. Rosną tu palmy i drzewa eukaliptusowe. Samo miasto jest wypełnione ogromną liczbą ozdobnych krzewów i trawników. Miasto jest oddzielone od lądu cieśniną, temperatura w stolicy jest o kilka stopni niższa niż poza miastem, w tym z powodu dużej liczby terenów zielonych.

Położenie geograficzne miasta Abu Dhabi doprowadziło do budowy emirackich hoteli bezpośrednio nad brzegiem morza, co jest charakterystyczne dla Dubaju i Szardży. Abu Dhabi jest szczególnie znane z pięknych plaż, które są obmywane lazurowymi, lśniącymi wodami Zatoki Perskiej, a także licznych restauracji, wszystkich warunków do uprawiania sportu, klubów nocnych i innych rodzajów rozrywki.