Abu Dhabi spełnia oczekiwania całych podróżniczych rodzin, co wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Ale połączenie tak różnych od siebie atrakcji jak gwarantujące skok adrenaliny parki rozrywki, cudownie zielone przestrzenie miejskie i przyjazne dzieciom ośrodki kultury to doskonałe rozwiązanie dla małych i dużych podróżników.

 

Abu Dhabi – Luwr zobaczysz nie tylko w Paryżu!

Abu Dhabi to miejsce, gdzie powstała pierwsza zagraniczna filia legendarnego paryskiego muzeum sztuki. Tutejszy Luwr zaprojektował francuski architekt Jean Nouvel. Od wzbudzającej podziw zewnętrznej części budynku, po fantastyczne wystawy stałe znajdujące się w jego wnętrzu, muzeum oddaje hołd wspólnym wartościom i wierzeniom ludzkości, prezentując wielokulturową skarbnicę sztuki na przestrzeni wieków. W weekendy muzeum oferuje odwiedzającym wycieczki i warsztaty twórcze stworzone z myślą o całych rodzinach. Z kolei dzięki Muzeum dla dzieci, które jest częścią Luwru w Abu Dhabi, atrakcje w postaci wystaw stają się znacznie bardziej przystępne dla zwiedzających w młodym wieku. Skierowane do nich wystawy interaktywne poświęcone są takim tematom, jak historia ubioru oraz sposoby przedstawiania zwierząt w sztuce. 

Na zdjęciu: Fundacja Kultury została powołana, aby zachować sztukę i literaturę Emiratów oraz promować wymianę międzykulturową. Photograph by Renan Ozturk

 

Abu Dhabi – kultura na wyciągnięcie ręki w Qasr Al Hosn i Cultural Foundation

Abu Dhabi inspiruje młodych ludzi, między innymi dzięki Qasr Al Hosn oraz Cultural Foundation. Rolą tych charakterystycznych, sąsiadujących ze sobą obiektów jest zachowanie i ochrona bogatego dziedzictwa kulturowego Abu Dhabi. Qasr Al Hosn od ok. 1790 roku pełniło rolę pałacu, siedziby władz oraz archiwum narodowego. Dziś, otoczone nowoczesnymi wieżowcami, jest symbolem niesamowitego rozwoju miasta. Sąsiadujący z nim teren Cultural Foundation to z kolei miejsce stworzone z myślą o pielęgnowaniu wymiany kulturalnej. Misja ta jest wciąż kontynuowana poprzez inspirujący harmonogram wystaw i występów. Najmłodsi podróżnicy, którzy spędzają w Abu Dhabi wakacje, pokochają stworzoną tutaj bibliotekę dla dzieci. Znajduje się w niej wiele miejsc przeznaczonych do czytania i uczenia się zarówno przy pomocy tradycyjnych, jak i cyfrowych nośników wiedzy, a do tego liczne pracownie i strefy tematyczne dla dzieci w każdym wieku.