1. Stare i Nowe Miasto

(Fot. Shutterstock)

Tak wiem, standard. Ale to dobry punkt wyjścia - kolorowe kamienice Starówki i warszawski Barbakan, na styku Starego i Nowego Miasta. Warto je zobaczyć z wieży widokowej przy Kościele Świętej Anny. A potem zejść nieco niżej i wybrać się pokaz fontann.

2. Zamek Królewski

(Fot. Shutterstock)

Kolejny punkt w kanonie. Od kiedy w 1611 roku na stałe przeniósł się tu Zygmunt III Waza, stał się on faktycznym centrum rządów Rzeczpospolitej Obojga Narodów (choć wcześniej, bo już w 1596r., Warszawa stała się formalnie siedzibą królów).

3. Stacja metra Plac Wilsona

(Fot. Shutterstock)

Stacja metra Plac Wilsona uważana za jeden z najpiękniejszych przystanków podziemnej kolei na świecie. Wygrywa w wielu plebiscytach. A skoro już tu będziemy, to może spacer po Starym Żoliborzu. Wśród leciwych will stolica prezentuje się od zupełnie innej strony!

4. Łazienki Królewskie

(Fot. Shutterstock)

To nie tylko jeden z najpiękniejszych parków Warszawy, ale całej Europy. Obowiązkowo zdjęcie z pawiem.

5. Warszawa nowoczesna

(Fot. Shutterstock)

Nocną panoramę stolicy - z Pałacem Kultury i Nauki i śródmiejskimi wieżowcami na pierwszym planie - możemy podziwiać z dachów niektórych wieżowców, popijając drinka podczas "roof party". W Warszawie coraz więcej lokali przenosi się na najwyższe piętra.

6. Stadion Narodowy

(Fot. Shutterstock)

Nie mamy się czego wstydzić. Stadion jest nowoczesny, oprowadzają po nim sympatyczni wolontariusze, a jeśli się trafi na którąś z sezonowych atrakcji tym lepiej! Może na łyżwy zimą?

7. Gmach Sądu Najwyższego

(Fot. Shutterstock)

Trzy kariatydy (podpory o kształtach kobiet) mają twarze żony i dwóch córek architekta Marka Budzyńskiego. Niebanalny budynek.

8. Bulwary Wiślane

(Fot. Fot. Bartosz Bobkowski/ Agencja Gazeta)

Latem życie toczy się nad Wisłą, na schodkach bulwarów i w modnych knajpkach na plaży.
9. Muzeum Powstania Warszawskiego


(Fot.materiały prasowe)

Tego muzeum nie trzeba przedstawiać. Najważniejsza część historii Warszawy, przedstawiona w angażujący, ale przystępny sposób.