Ranking przygotował serwis Big 7 Travel. Uwzględniono w nim przede wszystkim popularność hashtagów, jakimi posługują się użytkownicy Instagrama. Ponadto zapytano 600 000 osób o to, gdzie najchętniej wybraliby się w bieżącym roku (kiedy już pozwoli na to sytuacja). I tak właśnie powstała lista TOP 50. 

Na 38. miejscu znalazła się Warszawa, jako jedyne polskie miasto w zestawieniu. „Ta polska perełka dosłownie emanuje kolorowym, gotyckim urokiem, idealnym do zachwycania na Instagramie. Od malowniczego Rynku Starego Miasta po Pałac w Wilanowie - na pewno zapiera dech w piersiach. Szukasz jeszcze więcej inspiracji? Zrób kilka zdjęć Warszawy z góry, z tarasu widokowego kościoła św. Anny lub pospaceruj ulicami Nowego Miasta” - tak do odwiedzenia Warszawy zachęcają autorzy rankingu. 

10. Chicago, Illinois USA

Od oszałamiającego „Bean” w Millennium Park po „ultra retro” Chicago Theatre. Jest tu więcej niż kilka powodów, dla których Chicago jest jednym z najbardziej Instagramowych miejsc na świecie. Oprócz niektórych zabytków, które są bardzo fotogeniczne, jest tu również mnóstwo restauracji, lokali i centr kultury. Jest prawie 50 milionów hashtagów #chicago i nie widać, żeby ich tempo zwalniało.

9. Londyn, Wielka Brytania

Londyn jest jednym z tych miast, które po prostu trzeba zobaczyć. Przeszukaj Instagram, a znajdziesz ponad 145 milionów zdjęć oznaczonych hashtagiem #London. Od bogactwa, które wylewa się z Pałacu Buckingham, po kultowe domy w kolorze cukierków w Notting Hill i rozległe widoki z London Eye. Oprócz niezliczonych zabytków, istnieje również nieskończona liczba kawiarni, pubów i przytulnych restauracji emanujących londyńskim urokiem. 

8. Sydney, Australia

Widoki na port, kultowa architektura i urok Aussie to tylko kilka rzeczy, które czekają na ciebie w Sydney. Niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić naturalne piękno portu i tamtejszych plaż, czy też atmosferę jednego z najbardziej lubianych australijskich miast albo Sydney Opera House, dzięki ujęciom z Sydney na pewno zabłyśniesz na Instagramie. 

7. Havana, Kuba

Havana, zatrzymana w czasie, jest jednym z miejsc, które są nieprwadopodobnie fotogeniczne. Z rozpadającymi się kolonialnymi budynkami i klasycznymi samochodami w najrozmaitszych kolorach, tutaj „urok vintage” jest codziennością. Zrób kilka kolorowych zdjęć modnych uliczek, uchwyć starodawny urok La Guardia lub po prostu przespaceruj się po Starej Hawanie. Tym musisz podzielić się z innymi! 

6. Dubaj, ZEA

Dubaj w zasadzie wydaje się stworzony dla Instagrama. Tu każdy zakątek posłuży ci jako doskonałe tło dla fotografii.  Dubaj będzie insta-hubem twoich marzeń. Jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, legendarna podwodna Atlantyda czy Dubai Miracle Garden po prostu zachwycą każdego.