5 sposobów na udane narty: 1. Unikaj tłoku. W okresie Bożego Narodzenia i sylwestra stacje narciarskie przeżywają oblężenie i śrubują ceny, lepiej więc odczekać parę dni. W wielu francuskich stacjach niski sezon zaczyna się już 2 stycznia, w Austrii 6.

2. Kupuj z gwarancją. Chciałbyś nauczyć się jeździć na nartach? Nie płać w ciemno za lekcje. Skorzystaj z programu „Learn-to-Ski” w regionach Ski amade. Jeśli po tygodniu ćwiczeń z instruktorem nie zaczniesz szusować, otrzymasz zwrot gotówki za kurs, ski-pass oraz połowę kosztów zakwaterowania (pakiet za 498 euro).

3. Łap okazje. Na początku i pod koniec sezonu jest najtaniej. W marcu zapłacisz 209 euro w Karyntii za „Su-persłoneczny narciarski hit”: 4 noclegi z wyżywieniem, 3-dniowy ski-pass. A podczas „lady special week” 17–24 marca w Ski amade panie jeżdżą gratis!

4. Zabaw się na stoku. Wybieraj miejscowości, gdzie coś się dzieje. Soelden: co środę fajerwerki i występy instruktorów z pochodniami. Cavalese: 5 stycznia wyścig czarownic na nartach, 11–19 marca Fiemme Ski Jazz. Bad Kleinkirchheim: 16 stycznia impreza muzyczna pod gołym niebem.

5. Wybierz ulubioną pogodę. Grudzień i styczeń: śnieg lekki i delikatny, ale niskie temperatury. Luty: obfite opady śniegu. Marzec: dużo słońca, dni dłuższe, idealna pogoda na narty. Kwiecień: gwarantowana opalenizna, ale w miękkim śniegu trudniej prowadzi się narty.