Travel shopping to określenie na aktywne i pełne wrażeń podróżowanie. Coraz częściej zamiast do najbliższego centrum handlowego, wybieramy się na krótki wypad do jednej z europejskich, czy światowych stolic mody, odkrywając przy okazji najciekawsze zakamarki świata, rozkoszując się miejscową kuchnią, czy też poznając lokalne produkty.

Platforma zakupowa Shopalike.pl przygotowała przewodnik zakupowy, który zaprowadzi nas do miejsc szczególnie polecanych przez stylowych mieszkańców 30 miast na Świecie. W rankingu wzięto pod uwagę liczbę sklepów (zarówno luksusowych, jak i sieciówek), wyprzedaże, a także ceny biletów komunikacji miejskiej czy dużej latte w Starbucksie.

Londyn, Nowy Jork, Paryż - te miasta pokonały konkurencję i przewodzą zestawieniu idealnych zakupowych destynacji.

Citz guide1.jpg

W przewodniku znajdziemy informację zarówno o sklepach luksusowych marek, jak i wypełnionych perełkami pchlich targach, czy vintage shopach w każdym z miast. Dowiemy się ponadto, gdzie warto zatrzymać się na kawę oraz ile zapłacimy za bilet komunikacji miejskiej.

Dzięki wskazówkom lokalnych blogerów możemy wybrać miejsce najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom, biorąc pod uwagę choćby bliskość palm, historycznej zabudowy, czy też nasze zamiłowanie do nowoczesnych concept storeów, czy galerii handlowych.

Citz guide2.jpgNa 27. miejscu w rankingu znalazła się Warszawa (wyprzedzając Buenos Aires, Budapeszt i Bratysławę). O mieście opowiedziała projektantka i blogerka doceniona przez magazyn Vanity Fair - Claudia Adaszewska, twórczyni bloga splendorbyclaudia.  

Citz guide3.jpg

Dokąd najłatwiej wybrać się na weekendowe zakupy? Luksusowe marki znajdziemy najbliżej w Berlinie, czy Pradze, czy też w zawsze modnym Paryżu. Wielbiciele stylu vintage znajdą coś dla siebie w Barcelonie czy Amsterdamie. W Bombaju czy Stambule przyda się umiejętność targowania, w Tokio powinniśmy powstrzymać się przed oferowaniem napiwków, co w Los Angeles może okazać się nietaktem.

Wielbiciele rękodzieła na pewno znajdą prawdziwe perełki w Moskwie, Budapeszcie czy Pradze. Dobry design to z całą pewnością kierunek północ czyli Sztokholm, Kopenhaga, Oslo lub Helsinki. Warto też na pewno przyjrzeć się mniej znanym zakupowym kierunkom, jak Lizbona, Buenos Aires, Singapur czy São Paulo.