Pole golfowe to przestrzeń pełna zielonej trawy, która inspiruje nawet najbardziej zmęczone pracą umysły. Podobno to tu powstaje najwięcej nowych biznesowych pomysłów. HRS wiodący europejski portal rezerwacji hotelowych przedstawia 10 wyjątkowych hoteli dla golfistów na całym świecie. To spektakularne miejsca, luksusowe wnętrza i pełne historii hotele, które każdy golfista powinien poznać.

Bawarski raj dla golfistów
Największy w Europie ośrodek dla golfistów oferuje doskonałe warunki. Początkujący stawiają swoje pierwsze kroki, doświadczeni gracze rozwijają swoje umiejętności, a profesjonaliści znajdą tu prawdziwe wyzwania. Hotel Ludwig w Bad Greisbach oferuje swoim gościom 10 pól golfowych, wypożyczalnię sprzętu, sklep dla golfistów, możliwość gry w golfa pod dachem oraz wiele różnych zajęć w „Golf Academy”. Bawarska gościnność w hotelu Ludwig to 4 gwiazdkowy wypoczynek: 6 restauracji, 800m² raju dla dzieci, rozległe baseny termalne z krajobrazowym widokiem i 4 saunami, salonem piękności i salą dyskotekową – ten hotel zapewnia wszystko, czego można zapragnąć.

Najlepsze pole golfowe w Niemczech
Przez dwa i pół roku testerzy z Golf Journal poszukiwali najlepszego niemieckiego pola golfowego.  Wygrało pole Nick Faldo Course w A_ROSA Scharmützelsee w Bad Saarow w Brandenburgu. Pięciogwiazdkowe wellness i kulinarne przysmaki sprawiają, że serce każdego golfisty zabije tutaj mocniej.

„Śpiąca wioska” - najdłuższy europejski par 5
Ktoś kto nie zna St.Oswald blisko Freistadt, nie wie czym mogą być prawdziwe wakacje. Każdego roku niezliczone liczby golfistów tłumnie przybywają na północ Austrii doświadczyć prawdziwych atrakcji. Tutaj znajduje się najdłuższy europejski par 5 o długości 612 metrów! Zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu Bründl Spa w Bad Leonfelden oferuje zabiegi relaksacyjne dla zmęczonych golfistów. Ten nowoczesny hotel został nagrodzony HRS Top Quality Seal, nagrodą, która przyznawana jest jedynie hotelom o największym zaangażowaniu w obsługę swoich klientów. Zdrowe zabiegi Kneipp, ekskluzywna kuchnia i duże centrum wellness – to miejsce gdzie ciało i dusza odpoczywają w stylowym otoczeniu.

Powrót do korzeni – tradycyjna gra w golfa w Szkocji
Kto wymyślił grę w golfa? Szkoci! To tutaj rozwijał się ten sport i powstawały jego zasady, których przestrzega się do dziś. Golfiści wciąż przyjeżdżają do „Old Course” w St. Andrews, gdzie zdecydowano, że jedna runda golfa obejmuje 18 dołków. Na brzegu historycznego pola mieszczą się Old Course Gold Resort oraz Spa. Umeblowanie i sprzęt są najwyżej jakości, luksusowe i oddające szkocką przytulność. W związku z tym, że z odnowionego pięciogwiazdkowego hotelu nie ma wejścia na Old Course, kurort wybudował własne pole golfowe Duke Course w 1995. To miejsce długo pracowało na swoją pozycję w środowisku golfistów, by dziś znajdować się wśród najlepszych.

W imię świętej piłki do golfa
W czternastym wieku Sintra blisko Lizbony była siedzibą imponującego architektonicznie klasztoru. Później stała się schronieniem rodziny królewskiej, a teraz przyjmuje gości spragnionych luksusowych wakacji w hotelu Penha Longa. Wciąż można odczuć tutaj tajemniczość klasztoru i królewski splendor. Warto wydać każdą złotówkę by zagrać w golfa w tak wyjątkowym otoczeniu. Dwa pola golfowe (18 i 19 dołków) zapewniają różnorodność gry i wyzwanie sportowe zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. To wyjątkowe miejsce, które na długo pozostanie w pamięci każdego, kto je odwiedzi.

Golf w Andaluzji
Ktokolwiek choć raz znajdzie się w La Cala Golf Resort poczuje się jak w niebie. Luksusowy kurort osadzony wśród trzech doskonale utrzymanych pól golfowych: „Asia” najtrudniejsze, „America” nieco łatwiejsze i „Europe” dla początkujących. Wszystkie pola golfowe położone są nieopodal strefy relaksu La Cala Spa Mijas z Hammam turecką łaźnią parową, suchą sauną, ziołową kąpielą parową i lodowym pokojem igloo.

Zacznij grę na dachu w Macau
Macau Golf & Country Club gości turniej golfa „Macau Open” zlokalizowany w części wyspy Coloane. Niezliczone międzynarodowe gwiazdy próbują swojego szczęścia w 18-dołkowym polu, gdzie łącznie znajduje się 71 parów i wiele przeszkód, w tym także wodnych. To pole dla golfistów szukających prawdziwych wyzwań!

Największy klub golfowy na świecie: 216 dołków niedaleko Hong Kongu
Chiny, kraj doskonałości to miejsce gdzie znajduje się największy klub z dwoma polami golfowymi o 18 dołkach w Golfresort Mission Hills w Shenzen, niedaleko Hong Kongu. Architekci z każdego kontynentu – między innymi gwiazdy golfa, takie jak Ernie Els, Annika Sorenstam, Vijay Singh czy David Duval – nadali indywidualny kształt części terenu zajmującego 20 km².

Argentyna: Golf na końcu świata
Ushuaia to urokliwe miejsce często nazywane „końcem świata”, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji. Chcesz zachwycać się podczas wyprawy do parku narodowego Tierra del Fuego, wycieczki pod żaglami kanałem Beagle, czy zapierającym dech w piersiach widokiem And w basenie kurortu Los Cauquenes Resort and Spa? Pasjonatów golfa przyciąga Ushuaia Golf Club, najbardziej wysunięte na południe pole golfowe na świecie. Śnieg deszcz, burza, słońce – siły natury nadają temu miejscu unikalną atmosferę, a dla graczy stają się prawdziwym wyzwaniem.

Dłuższy już być nie może: maraton golfowy na ponad 1365 kilometrów
Zapewne istnieją bardziej urokliwe pola golfowe. Jednak nie ma drugiego na świecie tak długiego, jak Nullabor Links w Australii. Wzdłuż Eyre Highway, między Kargoorlie w zachodniej Australii i Ceduny w południowo-wschodniej części kraju rozciąga się 18 pól golfowych, które połączono w jedno otwarte jesienią 2009 roku. Golfiści mogą spędzić tu noc w Ceduna Foreshore Hotel, który specjalizuje się w ofertach dostosowanych specjalnie dla nich. W przerwach od gry przybywający tu gracze zachwycają się jednym z najpiękniejszych regionów półwyspu Eyrego.