Jeżeli kochasz rower i nie masz problemów z lękiem wysokości ta atrakcja jest zdecydowanie dla ciebie. Ale nie mów potem, że nie ostrzegaliśmy. Tu trzeba nie lada odwagi!

Japonia to kraj, który nie przestaje zaskakiwać. Dla miłośników pięknych widoków i jazdy na rowerze przygotowano tam niecodzienną atrakcję: podniebny tor dla rowerów.
 

Przypomina to troszkę rollercoaster, z tym, że zamiast wózka poruszamy się tam na specjalnym rowerze. Nie ma mowy co prawda o tak zabójczych prędkościach jak na górskiej kolejce, ale wysokość toru nad ziemią sama w sobie robi ogromne wrażenie. 
 

Zabezpieczenia? Jak najbardziej. Rowery raczej przypominają klatki na kołach, a jeżdżący nimi mają pasy bezpieczeństwa. Mimo wszystko podróż na dużej wysokości w takim pojeździe musi dostarczać sporo emocji. A jedną z nagród dla odważnych jest najpiękniejsza panorama z widokiem na Wielki Most Seto. 
 

Zobaczcie sami.
 

A jeśli jeszcze mało wam wrażeń polecamy jeszcze jedno miejsce. Ale tutaj nie ma miejsca dla strachliwych. W parku Eden Nature Park na Filipinach znajduje się atrakcja polegająca na jeżdżeniem rowerami (tym razem regularnymi) po wysoko zawieszonych linach. Tak jest: rowerem po linie. Na szczęście z zabezpieczeniem. 
 

Mielibyście odwagę spróbować?