Żeby uchwycić tak niezwykłe obrazy przyrody filmowcy musieli wykazać się ogromną cierpliwością. Śledzili dzikie zwierzęta, podglądali zmieniającą wedle cyklu pór roku się przyrodę, rozmawiali z ludźmi zamieszkującymi region. W grudniu na ekrany kin ma wejść film „Z nurtem życia”.

Autorzy nie kryją, że oprócz pokazania piękna regionu nad rzeką Skawą chcą powiedzieć coś więcej. Zwracają uwagę, że choć świat ludzi wciąż się rozszerza, a na pięknych łąkach pojawiają się buldożery, natura zawsze wraca i odzyskuje dla siebie co tylko może. 
 

Pięć lat powracania w te same miejsca, około 200 dni zdjęciowych i dziesiątki godzin spędzonych nieruchomo w czatowniach by w końcu ujrzeć dzikie zwierzę, które uda się sfilmować w naturalnym środowisku. 
 

Film ma mieć premierę w grudniu, jednak nie jest ona do końca przesądzona. Trwa obróbka materiału, komponowanie muzyki, ostatnie fazy postprodukcji. Trailer już wygląda bardzo obiecująco, zobaczcie sami.
 

 


 

Trwa głosowanie w plebiscycie nagród Travelery 2016! Zobacz filmy, poznaj podróżników, wybierz najciekawszą podróż i zagłosuj!