REKLAMA

06/2018

Zawsze staramy się być blisko Was, naszych wiernych czytelników. W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz: 130-lecia założenia Towarzystwa National Geographic i wydania pierwszego numeru magazynu. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy zorganizować dla Was wyjątkowy konkurs Polska jest najpiękniejsza. I jesteśmy zachwyceni tekstami, jakie nam przysłaliście. O miejscach, które są Wam bliskie, które Was zauroczyły, w które lubicie wracać, które Was inspirują. Zastanawialiśmy się w redakcji, jaki będzie Wasz odzew, czy przyślecie tyle artykułów, że uda nam się wypełnić nimi cały numer Travelera, i o czym one będą. I muszę przyznać, że do ostatniego dnia konkursu trzymaliście nas w napięciu, bowiem dokładnie wtedy przyszło najwięcej maili. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Dostaliśmy ponad 200 prac, z których redakcyjne jury wybrało najlepsze, i te właśnie znalazły się w tym wydaniu Travelera.

NG od 130 lat opisuje świat, nasi dziennikarze docierają w jego najdalsze, najgłębsze i najwyżej położone miejsca. Dzięki Wam my również dotarliśmy w miejsca wyjątkowe, zaskakujące, często nam nieznane. Czytanie tych artykułów sprawiło nam niezwykłą radość i zainspirowało do odkrywania naszego kraju na nowo. Lato zbliża się wielkimi krokami, niech więc ten numer Travelera będzie dla Was wszystkich zachętą do ruszenia w Polskę.

Agnieszka Franus
REDAKTOR NACZELNA

 

TEMAT NUMERU | POLSKA JEST NAJPIĘKNIEJSZA. FINAŁ KONKURSU NA REPORTAŻE

Góry, jeziora, morze, lasy, bociany – w numerze o Polsce nie zabrakło żadnego elementu, za który kochamy podróżowanie po kraju. Czytelnicy Travelera, bez których nie mogłoby powstać to wyjątkowe wydanie, piszą o swoich ulubionych zakątkach. A te są rozsiane po całej Polsce!

Suwalszczyzna, Podlasie, Warmia i Mazury, Śląsk, Wybrzeże Bałtyku – każdy z tych regionów skrywa prawdziwe krajobrazowe i kulturowe perełki.  Wsie, które zniknęły z map ( „Małga”, Aleksandra Trawczyńska) i miasta, które stały się wioskami („Chełmsko Śląskie”, Klaudia Jasińska), spokojne miasteczka w turystycznych kurortach („Kuźnica. Półwysep Helski”, Łukasz Bratyszewski) i miejsca, do których jedynym drogowskazem będzie utwardzona droga („Nowica. Beskid Niski”, Joanna Kasperek) to niektóre z nich. Sięgnijcie po Travelera i odkryjcie 40 niesamowitych miejsc na lato.
 

TANIE PODRÓŻOWANIE | MEKSYK

Meksyk nie jest blisko, a opowieści o kartelach narkotykowych i budowie muru dodatkowo oddalają od nas ten kierunek turystyczny. Hanna Gadomska, redaktor national-geographic.pl, przekonała się, że ojczyzna Fridy Kahlo to feeria barw, smaków i dźwięków, od której możesz się uzależnić. Polecamy „10 pomysłów na tańszy Meksyk”.
 

ADVENTURE | WIETNAM

Odległość pomiędzy podkrakowskimi Myślenicami a Hanoi wynosi ok. 17 tysięcy 430 kilometrów. Mirek Tran pokonał całą tę trasę autostopem. Wychodząc z założenia, że to, co wartościowe rodzi się powoli i niezbyt łatwo, uznał, że to będzie najlepsza forma podróżowania. Chciał odwiedzić rodzinę ze strony swojego ojca po 21 latach rozłąki („Autostopem do Wietnamu”).

Wyprawa była nominowana w tegorocznej edycji nagród podróżniczych TRAVELERY w kategorii PODRÓŻ ROKU. Poznaj Laureatów >>
 

INDEKS GŁÓWNYCH KIERUNKÓW | Mongolia, Meksyk, Retimno, Troja, Wigry, Poleski Park Narodowy, Poznań, Biecz, Czerna, Tykocin, Sierpc, Oborniki Śląskie, Małga, Katowice, Warmia, Kuźnica, Augustów, Chełmsko Śląskie, Pieniny, Łódź, Cypel Rewski, Dolina Górnej Wisły, Stary Bubel, Szczytno, Bielsko-Biała, Śniardwy, Dobczyce, Biebrza, Śląsk, Warta, Wrocław, Szwajcaria Żerkowska, Góry Stołowe, Koryciny, Nowica, Moszna, Beskid Wyspowy, Opolszczyzna, Wyspa Sobieszewska, Zator, Śląsk Cieszyński, Chełm, Chorwacja, Wietnam, Honduras.