REKLAMA

02/2018

NG Traveler 2/2018

Odszukaj swój raj

Wyobraźmy sobie miejsce, gdzie wśród bujnej tropikalnej roślinności fruwają rajskie ptaki, w przybrzeżnych wodach pływają delfiny, gdzie wprost z plaży omywanej łagodnie falami można podziwiać wschody i zachody słońca, gdzie palmy odbijają się w wodzie, a powietrze przesycone jest zapachem egotycznych kwiatów. Gdzie ludzie są mili i uśmiechnięci, zawsze jest ciepło i gdzie nic nie musimy poza bujaniem się w hamaku. Po prostu jest nam dobrze. To właśnie jest raj. Miejsce, do którego chcielibyśmy się przenieść choć na chwilę, szczególnie w lutym, zmęczeni już zimą, brakiem słońca i dniem, który się kończy zanim na dobre się zacznie. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię wyjeżdżać  na wakacje właśnie w lutym, żeby uciec przed szarością choć na chwilę. Ale znam też ludzi, którzy na całą zimę pakują walizki i przeprowadzają się np. na Bali, Goa, czy do Maroka. Wynajmują swoje mieszkania i za zarobione w ten sposób pieniądze są w stanie pokryć sporą część kosztów takiej przeprowadzki.

Redakcyjnie uznaliśmy, że właśnie luty jest idealnym miesiącem na odnalezienie raju. Dlatego przeskanowaliśmy dla Was naszą planetę dokładnie i przygotowaliśmy aż 30 propozycji miejsc, które zbliżą Was do raju. A ponieważ luty to też miesiąc, w którym obchodzimy Walentynki, może warto pomyśleć o zabraniu ukochanej osoby na rajskie wakacje.

 

Agnieszka Franus

REDAKTOR NACZELNA


TEMAT NUMERU | 30 niesamowitych miejsc na wakacje w środku zimy

Rejs katamaranem po greckich wyspach, nauka surfowania w wodach Maroka oraz poszukiwanie szczęścia w Tajlandii na pokładzie łodzi bez tłumika to przewrotne propozycje TRAVELERA na ferie zimowe.

Wyspy Morza Karaibskiego będą zapewne gratką dla podróżników marzących o naprawdę dalekich wyprawach. Reportaż Małgorzaty Czarnomskiej „Śladem piratów” jest w pewnym sensie opisem pracy marzeń. Autorka jest oficerem na żaglowcu, a w przerwach pomiędzy wachtami i pracą na pokładzie zeskakuje na ląd w portach Barbadosu, Dominikany, Kuby czy Saint Lucii.

Meksykańskie cenoty to słynna atrakcja turystyczna, ale dla nurka to prawdziwy raj. Podwodne jaskinie Półwyspu Jukatan poznajemy z perspektywy jednego z najlepszych, Krzysztofa Starnawskiego.  Speleolog, ratownik TOPR, ale przede wszystkim światowej klasy specjalista od nurkowania jaskiniowego oraz nurkowania pod lodem pisze o swoich wyprawach do Meksyku. – Przejrzystość wody na półwyspie Jukatan jest namiastką tego, co doświadczają kosmonauci w stanie nieważkości – czytamy w artykule „Jukatan spod wody”.

Ponadto w numerze:

PODROŻ ŻYCIA | Bhutan

Tutaj król podobno do pracy chadza piechotą, a konstytucja gwarantuje, że 60% terytorium kraju ma być pokryte lasem. Nie dziwi więc fakt, że ukryte w Himalajach Królestwo Bhutanu cieszy się reputacją krainy szczęśliwości. Nasza autorka udowadnia, że można się tam dostać…i że to wszystko prawda. (Iwona Bartoszcze, „Bhutan – Królestwo mgieł”)

TANIE PODRÓŻOWANIE | Wenecja

Wenecja nie musi się dodatkowo stroić, aby przyciągnąć turystów, a jednak na czas karnawału wyciąga swoje najlepsze kreacje. Czy zabawa w mieście, które co roku odwiedza około 50 tysięcy przyjezdnych może nie kosztować majątku? Zdradzamy, o czym warto pomyśleć szykując się na bal na Placu św. Marka. (Magda i Sergiusz Pinkwartowie, „Karnawał w Wenecji”)

POCZUJ KLIMAT | Kolumbia przez pryzmat serialu Narcos

Serial o Pablo Escobarze, baronie narkotykowym pochodzącym z Medellín stał się światowym hitem. W kraju wciąż jest dużo śladów związanych z jego życiem i „działalnością”, ale sami Kolumbijczycy nie podzielają entuzjazmu międzynarodowej publiczności. Maciej Wesołowski, redaktor prowadzący TRAVELERA, ruszył śladami Narcos, aby sprawdzić proporcje pomiędzy faktami, a fikcją skrojoną na potrzeby przemysłu filmowego.

Zapraszamy do lektury!

INDEKS GŁÓWNYCH KIERUNKÓW |
BHUTAN, WENECJA, ISCHGL, KARAIBY, MEKSYK, WYSPY GRECKIE, MAROKO, TAJLANDIA, SEWILLA, KOLUMBIA, OPOLE, LUBLIN, LAPONIA

Zamów prenumeratę: https://prenumerata.national-geographic.pl/Traveler