REKLAMA

4/2006

Spis treści sierpień / wrzesień
Wyspy Galapagos. Endemiczne gatunki spotyka się tu na każdym kroku. To prawdziwe laboratorium ewolucji, ściśle chronione.
Wrocław. Choć zabytków i tradycji jest tu mnóstwo, Wrocław nie przypomina skansenu.
Mazury. Mieszkanie w domu ze słomy i gliny, lawendoterapia, wczasy w indiańskim tipi? Propozycje mazurskiej agroturystyki.
Rumunia. Do miejsc związanych z Drakulą ciągną tłumy. Oprócz porcji strachu turystów czekają też chwile zachwytu w malowniczych wioskach i miasteczkach.
Malezja. Najstarszy i najbardziej dziki las deszczowy w Azji – Taman Negara – pozwala doświadczyć niezwykłej witalności i siły tropikalnej przyrody.
Jordania. Najspokojniejszy kraj na Bliskim Wschodzie, wabiący śladami biblijnych wydarzeń, tajemniczej cywilizacji Nabatejczyków, warowni krzyżowców.
Cypr. Oprócz skały Afrodyty są tu także starożytne zabytki, wiekowe monastyry, pomarańczowe gaje i ciepłe morze.
Mali. Wyprawa do pustynnej krainy Dogonów – plemienia, które jaskinie w klifie wysokim nawet na 400 metrów zamienili w grobowce.
Enzo Majorca. Legenda nurkowania swobodnego, pierwowzór jednego z bohaterów „Wielkiego błękitu” Luca Bessona opowiada o schodzeniu w głębiny.
Motyle Monarchy – pomarańczowo-czarne motyle – wędrują niemal przez cały północnoamerykański kontynent, a zimę spędzają w stadach liczących po kilkadziesiąt milionów osobników.
Kupujemy namiot. Na co zwrócić uwagę, by podczas noclegu na wyprawie nie spotkały nas przykre niespodzianki?
Z daleka i z bliska. Warto wiedzieć.
Felieton. Elfy w czasach poprawności politycznej.
Poradnik travelera. Kupujemy namiot.
Lekarz radzi. Słońce pod kontrolą

|Skandynawia:
Oslo. Lofoty. Fiordy. Kuchnia. Sztokholm. Gotlandia. Laponia. Wikingowie.