REKLAMA

1/2006

Spis treści luty/marzec 2006
Brazylia. Brazylijczycy twierdzą, że Pan Bóg zaczął tworzyć świat od ich ziemi, gdy miał jeszcze w swej palecie obfitość wszelkich barw.
Podróż po ślub. Moda na zawieranie małżeństw w egzotycznych miejscach dotarła do Polski. Podpowiadamy gdzie, jak i za ile powiedzieć sakramentalne „tak” za granicą.
Zamki Mazowsza. Zamki i pałace, siedziby arystokracji i gniazda szlacheckie to dobry cel weekendowych wypadów w okolice Warszawy.
Zakopane. Spowita śniegiem zimowa stolica Polski przybiera bajkowy wygląd i kusi turystów atrakcjami góralskiego karnawału.
Maroko. W tym muzułmańskim kraju ruch turystyczny rośnie, ale trekking przez Atlas ciągle ma coś z wypraw w dziewicze góry.
Kaukaz. Polscy snowboardziści zdobywają Elbrus, żeby zjechać z najwyższego szczytu Kaukazu, spełniając marzenie wszystkich wielbicieli freeridingu.
Jedwab. Udomowiony motyl jest producentem włókien, z których powstają najpiękniejsze tkaniny świata.
Krzysztof Starnawski. Taternik, żeglarz i speleolog, ustanowił rekord świata w dystansie nurkowania – w sześć godzin pokonał 14 km w systemie jaskiń Dos Ojos na Jukatanie.
Pandy. Dramatycznie kurczące się naturalne siedliska pandy wielkiej i trudności z rozmnażaniem się doprowadziły ją na listę zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Narty biegowe. Wielbiciele biegówek nie muszą mieć przygotowanych stoków, wystarczy im biały puch.
Z daleka i z bliska. Warto wiedzieć, warto znać.
Felieto. Edi Pyrek
Lekarz radzi. Kuchnia francuska.

|PARYŻ:
Moc atrakcji.Świątynie sztuki i nauki. Nocne zabawy w rytmie kankana. Moda i zakupy. Smaki Paryża. Artystyczna bohema. Wersal.