REKLAMA

01/2018

8 SKANER - Drzewa; Kształty jaj; Instynkt pierwotny – hiena; Kukułki
14 WIELKI KONKURS FOTOGRAFICZNY - Rozstrzygnięcie kolejnej edycji flagowego konkursu NG – publikujemy nazwiska laureatów i nagrodzone zdjęcia.
28 ŚWIAT DO ZASZCZEPIENIA - Szczepionki to jeden z kamieni milowych medycyny. Ocaliły życie milionom ludzi. I byłoby ich jeszcze więcej, gdyby świat nie był pełen ekonomicznych kontrastów. 
52 OSTATNI LÓD - Już niedługo na biegunie północnym żadnej flagi zatknąć się nie da, bo będzie tam falował ocean. To zła wiadomość. Dobra jest taka, że trochę lodowej pokrywy przetrwa, tyle że – czego można by oczekiwać – akurat nie tam.
68 KOLUMBIA - Pół wieku wojny domowej zrodziło ogromne społeczne problemy. Bo jak dziś żyć w obok wczorajszych prześladowców?
88 KABUL DLA BOGATSZYCH - Klasa średnia w zrujnowanej stolicy zrujnowanego kraju? Tak. Oczywiście na miarę afgańskich możliwości\
96 ILE ZNACZĄ PTAKI - Ciągle jeszcze są wszędzie. Stanowią nasz ostatni związek ze światem przyrody, który coraz bardziej znika. Dlatego przejrzyjmy im się uważniej.
120 ODCISK LOTU - Zwierzęta poruszające się po lądzie pozostawiają ślady swojej bytności – odciski ciał, łap, kopyt. A jak wyglądałoby niebo, gdyby po fruwających po nim ptakach też pozostawał ślad? Sami zobaczcie.