REKLAMA

10/2014

Spis treści:

Wielki Konkurs Fotograficzny: Jak typowało tegoroczne jury? Publikujemy wszystkie nagrodzone zdjęcia opatrzone komentarzami autorów.

Król spinozaur: T. rex zdetronizowany. Zapraszamy na spotkanie z nowym królem – największym drapieżnym dinozaurem, jaki chodził po Ziemi. A może raczej pływał.

Wyprawa do średniowiecza: Swanetia – pozbawiona dróg, gruzińska kraina odizolowana od świata przez wysokie szczyty Kaukazu – była niczym szkatułka, która przechowała społeczną rzeczywistość sprzed wieków.

Turystyka nuklearna: Czarnobyl – strefa zamknięta, miejsce największej w historii katastrofy atomowej – staje się turystyczną atrakcją. Przeraża i... zachwyca bujną przyrodą.

Malowidła z Faras: Umknęły przed potopem na pustyni – do Warszawy. Losy dzieł sztuki z Nubii przypominają fabułę przygodowego filmu.

Druga zielona rewolucja: W XX w. jedna już się nam udała. Teraz musimy doprowadzić do drugiej. Inaczej czeka nas potężny żywnościowy kryzys.

Tylko dla prenumeratorów: Kiedy śnieg zawodzi. Kalifornia odkrywa, że zamiana pustyń w kwitnące ogrody ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim... śniegowe.

Oblicza Ziemi
Eureka
Instynkt pierwotny
Patenty natury
Skaner
Ptaki w klimacie
Wykopaliska u Inuitów 
Hybrydą w uliczny korek
Gruziński miód
Śruby z... jedwabiu
Jedzeniowe ciekawostki
K z historią
Literacki Uran
Powiększenie