REKLAMA

8/2013

W tym miesiącu aż 4 okładki do wyboru!

Spis treści:

Pod flagą NG  
Ryzykanci
Odkrywcy
Skaner

Grzyby Bez dwóch zdań – Polak ma duszę grzybiarza. Wielka namiętność do grzybów nie zawsze jednak idzie w parze ze znajomością tematu.
Fotoreportaż

Statek pod pełnymi żaglami to samo piękno, a więc dla fotografa temat wdzięczny, choć trudny zarazem. Jak można się z nim zmierzyć?

Biskupin: Kto i jak go zbudował, w jaki sposób funkcjonował i dlaczego upadł? Ikoniczne stanowisko polskiej archeologii pod lupą.

Król lew: Można by powiedzieć, że przed nim kroczy śmierć. Okazuje się jednak, że nieustannie kroczy również za nim, bo władca sawanny żyje w ciągłym zagrożeniu ze strony pobratymców.

Lwy i ludzie: Życie w pobliżu siedlisk wielkich kotów do łatwych nie należy. Atak lwa – jeśli uda się go przeżyć – jest doświadczeniem traumatycznym.

Cenoty Majów: Krasowe studnie Jukatanu były dla tamtejszych ludów czymś więcej niż tylko zbiornikami deszczówki, dlatego dziś archeolodzy szukają w nich rozwiązania naukowych zagadek.

Piękno ciałaŁ Człowiek w naszym kręgu kulturowym ma kłopot z ciałem i definiowaniem jego piękna, a problem ten zyskał na znaczeniu wraz z opracowaniem procesu produkcji... tanich luster. Plemiona pierwotne nie estetyzowały przesadnie – piękne było dla nich przede wszystkim to, co użyteczne.

Tylko dla prenumeratorów

Romskie pałace: Wizyta w rumuńskim miasteczku, przy ulicach którego wyrosła ponad setka fantazyjnych rezydencji romskich bogaczy.

Rzeka Klamath: Zburzyć cztery tamy, żeby chronić środowisko? Całkiem możliwe, że do tego dojdzie i kalifornijska rzeka Klamath odzyska pierwotne oblicze.