REKLAMA

3/2013

SPIS TREŚCI

Pod flagą NG
Ryzykanci
Odkrywcy
Skaner

Jedz z głową - Kariera hamburgera okazuje się mieć zaskakujący związek z rozwojem motoryzacji.

Fotoreportaż - Pierwotne ludy i ich sposoby życia powoli odchodzą
w przeszłość. W Indonezji można jednak jeszcze
podpatrzyć np. Mentawajów.

Teatr Boży - Bezkresna Syberia jest doskonałym miejscem, by na odludziu budować alternatywne społeczeństwo. Po upadku ZSRR wielu mesjaszów powiodło tam swoich wyznawców.

Władcy umysłów - Głęboka ludzka potrzeba duchowości sprawia, że aby zostać guru i zgromadzić grupę wyznawców, nie trzeba mieć nadzwyczajnej charyzmy. Wystarczy determinacja.

Ropa z łupków - Nowe metody wydobycia ropy gwałtownie zwiększyły jej produkcję w USA. Ale ofiarą tego boomu pada środowisko – przyrodnicze i społeczne.

Piłka z odpadków - Afrykańscy chłopcy często grają prymitywnymi piłkami, które sami wytwarzają z będących pod ręką materiałów. Ale ich radość i emocje wcale nie są przez to mniejsze.

Czas dronów - Już niedługo niebo nad naszymi głowami zaroi się od niewielkich latających maszyn. Oprócz nowych możliwości działania przyniosą nam też zagrożenia, np. permanentną inwigilacją.

Puszczyk uralski - Pewna sowa – dzika i mało towarzyska, jak na sowę przystało – zauroczyła fotografa i niespodziewanie została puszczańską ptasią modelką przez trzy lata.

Włosy - Człowiek jako jedyny ssak pozbawiony jest futra. Być może właśnie ten brak uczynił nas ludźmi, bo pozwolił mówić.

Chiny - We współczesnych Chinach 10 lat to cała epoka. Zwłaszcza nad Zaporą Trzech Przełomów – inwestycją, jakiej świat nie widział. Obserwacja tych zmian jest naprawdę fascynująca. (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)