REKLAMA

10/2013

Specjalny numer poświęcony fotografii
Pod flagą NG
Ryzykanci
Odkrywcy
Skaner
Wielki Konkurs Fotograficzny: Dziewiąta edycja naszego konkursu dobiegła końca. Czas zatem na publikację
zwycięskich fotografii – wraz z komentarzami ich autorów.

Fotoreportaż: Niemal każda fabryka może być interesującym miejscem dla fotografa. Cóż dopiero, gdy są to cukrownie z maszynami i technologią sprzed stu lat funkcjonujące od czasów kolonialnych na indonezyjskiej Jawie.

Puszcze złota: Jedno z największych i potencjalnie najbogatszych państw Afryki jest dziś nędzarzem trawionym przez dziką przemoc. A wszystko przez niewiarygodną obfitość minerałów, z powodu których Kongo od lat nie zna pokoju. Czy fotografia może wydobyć ten konflikt z zapomnienia?

Twarze Ameryki: „Etniczny tygiel” w wypadku USA to slogan, który ma swoje estetyczne konsekwencje. Mieszanka typów fizycznych ze wszystkich niemal zakątków globu owocuje bowiem oryginalną urodą obywateli. Zapraszamy do galerii fascynujących portretów Amerykanów.

Korea Północna: Obrazy z kraju odizolowanego od świata, w którym niemal wszystko jest tajne i objęte zakazem fotografowania, budzą szczególną ciekawość. Jak zresztą zdjęcia zza wszelkiego rodzaju kulis.

Parki inaczej: Czy camera obscura w dobie cyfrowej ma sens? Abelardo Morell pokazuje, że tak, tworząc za jej pomocą zdjęcia krajobrazów znanych, a jednak tajemniczych. Wiwat stara technika!

Cyfrowa wioska: Ludzkość nigdy jeszcze nie produkowała tylu zdjęć. Dziś można być fotografem, nie mając aparatu – wystarczy wyszukiwać atrakcyjne obrazy z automatycznych rejestratorów. Co ta inflacja oznacza dla siły oddziaływania i społecznej roli fotografii?

Tylko dla prenumeratorów
Fotograficzne zoo: Zdjęciowy katalog gatunków świata przyrody to ambitne zadanie. Okazuje się, że dziś
najlepszymi miejscami do jego budowania są... ogrody zoologiczne.