12/2012

SPIS TREŚCI
Edytorial
Granty NG
Skaner
Podróże

Jedz z głową - Czym i jak przyprawiać? Warto się nad tym zastanowić, bo lista właściwości kuchennych przypraw jest długa i zaskakująca.

Fotoreportaż - Autorskie spojrzenie na mikrokosmos drobnych stworzeń, których światu zwykle nie mamy okazji się przyjrzeć.

Wywiad - O tajemnicach mózgu – zapamiętywaniu, zapominaniu, gromadzeniu informacji i trosce o sprawność naszego biologicznego superkomputera.

Koniec świata - Kres nadejdzie 21.12.2012 r. – wyliczyli przed wiekami Majowie. Nie ma rady – w tej sytuacji trzeba pilnie zweryfikować tajemnice ich kalendarza.

Metan - Gaz z łupków to dla stanu środowiska szansa czy zagrożenie? Czy kuchenny kran może zapłonąć? I co z ogromnymi pokładami metanu uwięzionego w wiecznej zmarzlinie?

Szamanizm - Najkrócej mówiąc, szaman to specjalista od kontaktów ze światem duchów. Kto i jak może nawiązać z nimi komunikację? I w jakim celu?

Pingwiny - Ptaki te, na lądzie niezgrabne i niezdarne, w wodzie zyskują fenomenalną zwinność m.in. dzięki własnemu patentowi na bąbelkowe turbodoładowanie.

Doggerland - Na terenach, gdzie dziś przewalają się fale Morza Północnego, parę tysięcy lat temu istniał prawdziwy raj łowców-zbieraczy. Rybacy co jakiś czas wydobywają pamiątki tego niezwykłego świata.

Arizona - Klify Vermillion to prawdziwy cud amerykańskiej przyrody. Aż dziw, że tak zaskakująco mało znany. (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)