REKLAMA

2/2011

Spis treści:
Wywiad z Assumptą Mugiranezą z Rwandy – o mechanizmach ludobójstwa, związaną z nim traumą i trudnym powrocie do wspólnego życia morderców i niedoszłych ofiar.
Bahamy. Podwodne błękitne dziury niektórymi parametrami środowiska przypominają warunki w kosmosie. Dostępu do nich bronią potężne wiry i zasłony z trujących gazów.
Historia pióra. Po co były dinozaurom pióra? I jakie miały kolory? Powstały jako ewolucji pomysł na latanie, czy też odkryła je „przypadkiem”?
Polscy podróżnicy. Dwaj przyjaciele, słoik ogórków i marzenia o wyprawie dookoła świata. W latach 20. XX w. Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz rzucili wyzwanie wielkiej przygodzie.
Wojny opiumowe. Afganistan makiem stoi. Potrzebują go talibowie, potrzebują biedni rolnicy. Jak zwalczyć to narkotyczne uzależnienie?
Łabędzie. Podobno ładnym jest w życiu lepiej. Te wielkie ptaki – pełne dostojnej gracji na wodzie i majestatyczne w powietrzu – łatwego losu jednak nie mają.
Paryż. Nietypowy spacer pod bulwarami francuskiej stolicy – wśród milionów kości, sztab złota, przez barwne azyle katafilów.
Tylko dla prenumeratorów: Z morza na talerze. Ludzkość łowi dziś wszystko i wszędzie, gdzie się da. A dla 
równowagi ekologicznej ważne jest nie tylko ile, ale też jakie ryby jemy.