Mimo że wiele osób na własnej skórze odczuło, jak bardzo wzrosły koszty utrzymania, nie warto rezygnować z przyjemności, np. z podróży. Jak spędzić egzotyczne wakacje i zanadto nie nadwyrężyć domowego budżetu? Wybierzcie się do Dubaju. To kojarzone z luksusem miasto wcale nie musi być drogie. W tym artykule i dołączonej galerii zdjęć prezentujemy rozmaite atrakcje i restauracje, które oferują świetny stosunek jakości do ceny, a także przedstawiamy oferty i specjalne pakiety, dzięki którym nie trzeba rezygnować ze swoich planów, a można sporo zaoszczędzić.

Kulinarna twarz Dubaju

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest domem dla ponad 200 narodowości, oferuje więc szeroki wachlarz kuchni z całego świata i stale ewoluującą scenę kulinarną. Regularnie otwierają się tu nowe restauracje, a te już istniejące często goszczą w prestiżowych przewodnikach kulinarnych (np. Michelin oraz Gault & Millau) i zdobywają najważniejsze wyróżnienia, dzięki czemu Dubaj stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla smakoszy. Lokalne restauracje zyskały duże uznanie, a japońska 3 Fils zajęła pierwsze miejsce na liście MENA’s 50 Best Restaurants (najlepszych restauracji Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej).

Najlepsze brunche

Brunche uważa się w Dubaju za instytucję i są jednym z najbardziej godnych uwagi elementów gastronomii i nocnego życia miasta. Zwykle odbywają się w soboty i niedziele  mieszkańcy i turyści spotykają się na nich, aby świętować weekend.

Brunch w japońskiej restauracji Mimi Kakushi, fot. materiały prasowe

Dzięki bogactwu dostępnych w Dubaju opcji, każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie, od posiłków w formie bufetu po starannie dobrane zestawy dań do dzielenia się. Po prostu wybierz miejsce i pakiet, który najbardziej odpowiada twojej grupie i dokonaj rezerwacji.

Doskonałe lunche biznesowe

Wiele ekskluzywnych lokali gastronomicznych w Dubaju, także tych niedawno nagrodzonych gwiazdkami Michelin, oferuje dwu- i trzydaniowe lunche biznesowe za jedyne 100 dirhamów (niecałe 130 zł). To świetna i niedroga metoda na poznanie eleganckiej sceny gastronomicznej Dubaju.

Kuszące „budżetowe” menu degustacyjne

Szeroki wachlarz menu degustacyjnych w Dubaju pozwala na skorzystanie z pełnej oferty danej restauracji przy jednoczesnej gwarancji stałej ceny. Te doskonałe lokale dostarczają wrażeń obejmujących wszystkie zmysły, a w menu degustacyjnym często prezentują swoje najlepsze dania.

Codzienne promocje dla pań i panów

Karaibska restauracja Miss Lily's, fot. materiały prasowe

Wieczory dla pań i panów to zwieńczenie gastronomicznej oferty Dubaju. Zarówno mieszkańcom, jak i turystom dają możliwość niedrogiego eksplorowania miasta w środku tygodnia. Dzięki szerokiej gamie propozycji, cen i wspaniałych lokali, restauracji oraz klubów plażowych, pozwalają cieszyć się pobytem w Dubaju bez konieczności rozbijania banku.

Karnety, rabaty i zniżki

Przydatne wskazówki i aplikacje ułatwiają podróżnym dostęp do najlepszych i najbardziej ekscytujących ofert w mieście, a także umożliwiają im korzystanie z wyjątkowych zniżek.

Entertainer to aplikacja ze zniżkami typu „dwa w cenie jednego”, która umożliwia odwiedzającym i mieszkańcom korzystanie z usług gastronomicznych, wellness i rozrywki w tysiącach restauracji, kawiarni, atrakcji, spa i sklepach w Dubaju.

Zomato Pro daje swoim członkom zniżki do 40% w restauracjach korzystających z usług aplikacji. Aby mieć taką szansę, pobierz aplikację Zomato i zasubskrybuj Zomato Pro.

More Cravings by Marriott Bonvoy to z kolei aplikacja lojalnościowa, która umożliwia członkom oszczędzanie w restauracjach, kawiarniach i prywatnych plażach należących do sieci Marriott w Dubaju.

Pakiety i przeżycia

Widok ze Sky Views Dubai, fot. materiały prasowe

Dubaj oferuje szereg przystępnych cenowo pakietów i bezpłatnych doświadczeń, np. podziwianie panoramy miasta, „zanurzenie się” w morskiej głębinie, zwiedzanie Dubai Frame czy rejsy statkami dau. Te oferty to doskonały sposób na poznawanie Dubaju i tworzenie niesamowitych wspomnień przy ograniczonym budżecie.

Spa o zmroku

Zwiedzanie miasta w ciągu dnia potrafi zmęczyć, wymaga więc wieczornego relaksu. Dubaj słynie z luksusowych spa wykorzystujących tradycyjne arabskie techniki i składniki, które wspierane są przez nowoczesną technologię. Czy można sobie wymarzyć lepsze zakończenie dnia?

Zakupy w najlepszych cenach

Dubaj to raj dla amatorów zakupów. Sezonowe zniżki i bijące rekordy sprzedażowe centra handlowe i outlety przyciągają tłumy łowców okazji. Co więcej, przez cały rok odbywa się tu wiele festiwali i wydarzeń zakupowych, podczas których turyści znajdą świetne rabaty, oferty kulinarne i ekscytującą rozrywkę.

Polecane przez nas miejsca znajdziecie w galerii zdjęć.