Teraz każdy może spróbować diety bezmięsnej i przekonać się, jakie korzyści daje wegetarianizm. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.zostanwege.pl, by każdego dnia otrzymywać e-mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi wegetarianizmu – przykładowym jadłospisem, ciekawostkami o zwierzętach, poradami żywieniowymi i nie tylko. Co można zyskać biorąc udział w akcji? Szersze horyzonty kulinarne, lepsze zdrowie, spokój sumienia i czystsze środowisko. Pisarka Iza Sowa podjęła decyzję o niejedzeniu mięsa wiele lat temu. Dziś mówi: Mając świadomość, z jakim ogromem cierpienia zwierząt i zniszczeniem środowiska wiąże się jedzenie mięsa, nie potrafiłabym brać w tym udziału. A więc, nawet jeżeli nie wyobrażasz sobie swoich posiłków bez mięsa – spróbuj! Tak, jak spróbował biorący udział w akcji aktor Kabaretu Moralnego Niepokoju, Rafał Zbieć. Pokażemy Ci, że wegetarianizm może być ciekawy i kolorowy. Na tych, którzy wezmą udział w naszej akcji i przez 30 dni będą wege, czekają nagrody, między innymi ekologiczne kosmetyki. Akcję promuje seria spotów z udziałem znanych wegetarian. Filmy zostały nakręcone dzięki pomocy domu produkcyjnego Papaya Films. Od pewnego czasu sam nie jem mięsa i doceniam korzyści, jakie daje wegetarianizm. Nie trzeba mnie więc było długo namawiać na udział w projekcie – mówi producent i właściciel Papaya Films, Kacper Sawicki. – Spodobał nam się też pomysł z 30-sto dniowym “okresem próbnym”, bo każdy powinien chociaż raz zobaczyć, jak to działa. Podziękowania za pomoc należą się również ATM Studio i DOT 360 Rosenbot Studio. Chciałabym podziękować Fundacji za wspaniałą akcję - pisze jedna z kilkuset osób, które wzięły udział w pilotażowym programie. – Zapisałam się głównie z ciekawości kulinarnej – chciałam dowiedzieć się jak najwięcej o wegańskim odżywianiu, jadłospisach, ponieważ rozważam przejście na taką dietę na stałe. Nie zawiodłam się, a oprócz kopalni informacji i ciekawych przepisów w codziennych mailach, uzyskałam dodatkowo bezpośrednie odpowiedzi mailowe na nurtujące mnie pytania (żadne nie pozostało bez odpowiedzi!) oraz wspaniałe porady dietetyczne, za co raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję! :) Nie wyobrażasz sobie porządnego obiadu bez mięsa? Nie rozumiesz wegetarian, którzy świadomie rezygnują z jego spożywania? Uważasz ich dietę za ubogą, prowadzącą do niedoborów? A może nie chcesz dłużej przyczyniać się do krzywdy zwierząt, ale przyzwyczajenie bierze górę i nie potrafisz zrezygnować z kotletów? Czy po prostu nie wiesz, jak powinna wyglądać zbilansowana, pełnowartościowa dieta wegetariańska? Niezależnie od tego, co dotąd kierowało Twoimi decyzjami żywieniowymi, daj szansę diecie wegetariańskiej i „Zostań wege na 30 dni”! Zobaczysz, że warto spróbować! PODSTAWOWE INFORMACJE
Zapisując się do programu „Zostań wege na 30 dni” codziennie rano otrzymasz e-mail z wskazówkami, które pomogą Ci stosować dietę bezmięsną. W zależności od dnia otrzymasz:

  • gotowe jadłospisy, które ułatwią komponowanie posiłków,
  • inspirujące i smaczne przepisy,
  • porady praktyczne, dzięki którym dowiesz się, na co zwracać uwagę i jak ułatwić sobie zakupy,
  • ciekawostki żywieniowe,
  • ciekawostki o zwierzętach,
  • pytania konkursowe, dzięki którym masz szansę wygrać nasz wyjątkowy zestaw kosmetyków ekologicznych oraz inne nagrody.