Pieniądze zebrane podczas gry zostaną przekazane Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Uczestnicy gry będą mogli poczuć się niczym agenci, rozwiązując detektywistyczne zagadki. Scenariusze gry owiane są tajemnicą aż do rozpoczęcia zabawy, by wszyscy mogli poczuć dreszczyk szpiegowskiej profesji.

Jak w każdej z organizowanych na terenie Polski gier, uczestnicy łódzkiej edycji przejdą szereg testów sprawnościowych i intelektualnych. W poprzednich grach w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu były to: testy IQ, zjazd na linie połączony z rzutem kulą do celu, przeszkolenie ze sportów walki i samoobrony, pokonanie trasy na ściance wspinaczkowej, test prędkości podczas gry we frisbee, zadanie na zaufanie w grupie oraz zadania związane z fotografią (zdjęcie podwodne, zdjęcie szpiegowskie, fotografia studyjna). Każda edycja jest jednak wyjątkowa i dostarcza nowych wrażeń. Kolejne edycje gry odbędą się we Wrocławiu (22 września) i Krakowie (28 września). Udział w grze jest bezpłatny!

Seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana została jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć. Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o zdobycie tytułu najlepszego foto-agenta, który musi sprawdzić się w różnych warunkach i sytuacjach fotograficznych. Dla uczestników przygotowana jest seria konkurencji, przeszkód i łamigłówek. Na każdym punkcie gry na adeptów czekać będą specjaliści Olympus oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, którzy poprowadzą krótkie szkolenia z wykorzystania aparatu w różnych warunkach. Dodatkowo każda z zarejestrowanych drużyn będzie musiała wybrać jedną osobę, której zostanie przekazany na czas gry aparat fotograficzny. Zadaniem tej osoby będzie zebranie materiału do najlepszego fotoreportażu z gry. Fotoreportaż ten stanie do konkursu o najlepszą serię zdjęć ze wszystkich edycji gier miejskich "Foto-agenci: Kryptonim Olympus", w którym wygraną jest aparat Olympus TG-620.

Udział w grze miejskiej to nie tylko dobra zabawa, ale także dobry uczynek. Podczas gry uczestnicy będą mogli wrzucić do puszki symboliczną złotówkę i wesprzeć Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Rejestrować drużyny można pod adresem e-mail gra@zwalcznude.pl. Więcej informacji znaleźć można na stronie zwalcznude.pl/gry_olympus.html.

To nie wszystko. Najbardziej wytrwali uczestnicy gry będą mogli przenieść się do Klubu DOM na ul. Piotrkowskiej 138/140, gdzie odbędzie się druga edycja imprezy „Węgorz Bez Futra”. W tym roku zagrają: warszawska załoga Electrocapital czyli Chupax, Siapa Bum i Erreur, dj 8rolek oraz Elektryczny Węgorz. W tym roku Węgorz gra dla schroniska w Korabiewicach, które otacza opieką prawie 500 zwierzaków, ale jego istnienie jest zagrożone.

„Foto Agenci: Kryptonim Olympus”

Start: 8 września, godz. 15.00

OFF Piotrkowska, Klub DOM,

ul. Piotrkowska 138/140

Organizatorzy: ZwalczNudę.pl, Olympus