Nie ma chyba osoby, która nie znałaby nazwisk tak popularnych reżyserów jak Spielberg, Almodovar, Machulski czy Wajda, lecz niewielu zapewne słyszało o superprodukcjach Mruczka, Tofika, Pysi czy Morusa. Ci, którzy chcieliby odkryć nowe horyzonty kinematografii, powinni się wybrać na tegoroczny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Dla wszystkich sympatyków czworonogów marka FRISKIES zorganizowała konkurs fotograficzny. Zwycięzcy otrzymali oryginalne nagrody – kamery video, dzięki którym czworonożni przyjaciele mogli nakręcić film ze swojej perspektywy.

Psy i koty są ważnymi towarzyszami naszego życia, dlatego bardzo lubimy dzielić się wspólnymi zdjęciami. Odzwierciedliła to wielka liczba zgłoszeń konkursowych. Oryginalna nagroda, jaką była kamera video dostosowana do kręcenia filmów z perspektywy zwierzęcia, przełożyła się na ogromną liczbę niezwykle ciekawych, intrygujących, a przede wszystkim zabawnych filmów o świecie widzianym oczyma naszych ulubieńców. Z najciekawszych filmów zostanie nakręcona jedna superprodukcja „FRISKIES. Rodzinne Kroniki Filmowe”, która będzie miała pełnometrażową premierę na festiwalu w Międzyzdrojach, już 6 lipca 2013 roku.

To, jak twórcze i inspirujące mogą być filmy reżyserowane przez czworonożnych artystów udowodnili już ich koledzy zza oceanu. Amerykańską superprodukcję przedstawiającą niezwykły dzień z życia kota, obejrzało już ponad 1,5 miliona ludzi na całym świecie. Jak dobrze wiemy, polscy artyści nie ustępują klasie swoim amerykańskim kolegom, dlatego podczas festiwalu w Międzyzdrojach oczekujemy owacji na stojąco dla naszych milusińskich reżyserów.