Architektura ewoluuje w różnych kierunkach, to jedna z najciekawszych gałęzi sztuki. Z jednej strony klasyczne pałace, z drugiej drapacze chmur, ale nie brakuje także miejsce na nieco bardziej oryginalne budowle i to nawet w naszym kraju. 1. Dom do góry nogami na Kaszubach Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak szaleje twój błędnik, gdy zamiast po podłodze chodzisz po suficie, musisz zajrzeć do "Domu do góry nogami", który znajduje się w Szymbarku. Nieprzypadkowo znajdziesz tam meble i wystrój z czasów PRL, kiedy wszystko "stało na głowie".

fot. domdogorynogami.pl 2. Krzywy domek w Sopocie Może nie aż tak spektakularny, ale równie ciekawy jest "Krzywy domek", który można obejrzeć w Trójmieście. Mieszczą się w nim biura, gabinety kosmetyczne, medyczne, sklepy, a wieczorem Krzywy Domek tętni życiem: znajdują się tam kluby oraz puby.
 fot. Wikipedia 3. Biblioteka w Kansas City Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla wszystkich miłośników literatury. Biblioteka Publiczna w Kansas City to prawdziwa perełka!
fot. oficjalna strona biblioteki To dopiero początek długiej listy ciekawych budynków. Ciekawi całej reszty? Zajrzyjcie na stronę http://www.strangebuildings.com/, która jest im w całości poświęcona.