Internetowy portal The Guide to Sleep in Airports opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród podróżujących internautów na temat odwiedzanych przez nich lotnisk. Które uważają za najgorsze?

Pod uwagę brano cztery zagadnienia: komfort, udogodnienia, czystość i obsługę pasażerów. Z ponad 26 tys. odpowiedzi, które spełniały wymagane kryteria, wyłoniła się lista dziesięciu najgorszych lotnisk na świecie.

Najgorsza dziesiątka

W pierwszej niechlubnej dziesiątce znalazło się jedno lotnisko europejskie. Kto choć raz odwiedził Paris Beauvais Tille, ten raczej nie będzie zaskoczony, że francuski port lotniczy obsługujący nisko kosztowych przewoźników znalazł się w tym zestawieniu. Nie ma tam wystarczająco dużo miejsc do siedzenia dla pasażerów, brakuje toalet, obsługa jest niemiła, a czystość też pozostawia wiele do życzenia.

Ale to wszystko nic w porównaniu z warunkami w Port Harcourt International Airport w Nigerii. Hala przylotów jest namiotem, nie ma krzeseł, klimatyzacja nie działa i kwitnie... korupcja. Lotnisko zostało uznane za najgorsze na świecie. 

Zobacz 10 najgorszych lotnisk na świecie w 2015 roku >>>

Wyraź opinię

Każdy może się wypowiedzieć o odwiedzanych przez siebie lotniskach. Na stronie sleepinginairports.net już można oceniać porty lotnicze w ankiecie na 2016 rok. 

The Guide to Sleep in Airports istnieje od 1996 roku. Portal jest prawdziwą kopalnią wiedzy o lotniskach. Prócz rankingów światowych są też rankingi najlepszych i najgorszych lotnisk na poszczególnych kontynentach, a także najlepszych do... spania, jeżeli przesiadka trafi się nam w ciągu nocy i nie chcemy jej spędzać w hotelu.