Certina to jedna z najbardziej znanych marek produkujących zegarki na świecie. Szwajcarski gigant rozpoczął swoją działalność w 1888 roku i już od ponad 130 lat cieszy się dużym uznaniem na rynku. Mimo upływu kolejnych dekad i zmian na szczeblu kierowniczym nigdy nie zatracił swojego charakteru. Założona przez braci Adolfa i Alfreda Kurth firma od samego początku stawiała przede wszystkim na wysoką jakość wykonania, a także satysfakcję klientów. W ten sposób budując swoją niezaprzeczalną renomę.

Z miłości do środowiska, z miłości do nurkowania

Certina, jak przystało na jednego z liderów w branży zegarków, w swoim działaniu nie zapomina o środowisku. Od lipca 2017 roku marka z dumą wspiera organizację Sea Turtle Conservancy (STC), której celem jest ochrona zagrożonych wyginięciem żółwi morskich. Działalność STC obejmuje programy badawcze, kampanie edukacyjne oraz środki pomocy dla zranionych lub chronionych gatunków zwierząt.

Ścisła współpraca szwajcarskiej firmy i florydzkiej organizacji poskutkowała nie tylko licznymi proekologicznymi inicjatywami, ale stała się także inspiracją do powstania kolejnych modelów zegarów. DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy, czyli najnowsze „dziecko” marki, szczególnie upodobają sobie miłośnicy podwodnych przygód. Dlaczego? Nowa odsłona kultowego modelu z 1968 roku swoim designem kieruje uwagę w stronę morza i jego mieszkańców.

DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy / fot. mat. prasowy

W kopercie wykonanej ze stali szlachetnej o średnicy 43 mm kryje się jasnoniebieska tarcza zdobiona szlifem słonecznym. Pierścień lunety z niebieskiego aluminium obraca się w jednym kierunku i wraz z pomarańczową wskazówką minutową służy do ustawiania czasu nurkowania. Zakręcana koronka i powłoka Super-LumiNova® na wskazówkach i indeksach również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa pod wodą. Dodajmy, że zegarek jest wodoszczelny nawet do 500 metrów i, co najważniejsze, spełnia surowe normy ISO 6425 – certyfikatu, który określa cechy, jakie musi spełnić czasomierz, by został zakwalifikowany do czasomierzy nurkowych. 

DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy / fot. mat. prasowy

Czym jeszcze zaskakuje nowy DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy? Dużym atutem jest również nowoczesny mechanizm automatyczny z rezerwą chodu aż do 80 godzin oraz antymagnetyczną sprężyną włosową NivachronTM. Dzięki solidnemu wykonaniu, do którego Certina przywiązuje dużą wagę we wszystkich modelach z systemem DS, ten zegarek jest gotowy (i odporny) na każdą przygodę.

Podkreślmy, że najnowszy zegarek sygnowany logo marki Certina docenią nie tylko miłośnicy nurkowania, ale także zwolennicy zrównoważonego rozwoju. Część dochodu z każdego sprzedanego modelu jest bowiem przekazywana na fundację STC. Na dodatek niebieski pasek tekstylny został wykonany w oparciu o tworzywa sztuczne wyławiane z mórz i oceanów, a do produkcji pudełka wykorzystano materiały w pełni nadające się do recyklingu. 

DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy / fot. mat. prasowy

Zegarek jest już dostępny w sprzedaży – można go nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony marki, czyli www.certina.com, gdzie znajdziecie także więcej informacji na temat tego modelu i innych czasomierzy. 

DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy – informacje o produkcie

1. Mechanizm:

 • automatyczny Powermatic 80.611, Swiss Made, antymagnetyczna sprężyna włosowa Nivachron™;
 • godziny, minuty, sekundy, data;
 • rezerwa chodu do 80 godzin.

2. Koperta:

 • stal szlachetna 316L, obracający się w jednym kierunku pierścień lunety wykonany z aluminium w kolorze niebieskim;
 • średnica 43 mm.

3. Tarcza:

 • niebieska tarcza zdobiona szlifem słonecznym;
 • datownik na godzinie trzeciej;
 • pomarańczowe akcenty;
 • wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova®.

4. Wodoszczelność:

 • zegarek do nurkowania zgodny z normą ISO 6425 – wodoszczelny do 500 m.

5. Szkło:

 • szafirowe, z powłoką antyrefleksyjną.

6. Bransoleta/pasek:

 • niebieski pasek tekstylny z #tide ocean material®, zapinany na sprzączkę.

7. Cechy szczególne:

 • system DS (podwójne bezpieczeństwo), wzorowany na historycznym modelu, pasek tekstylny z #tide ocean material®;
 • mechanizm Powermatic 80 ze sprężyną włosową Nivachron™;
 • model specjalny STC;
 • ekologiczne opakowanie.