Mieszkanie Bilba i Froda Bagginsów robiło ogromne wrażenie, ślicznie urządzone wewnątrz, a na zewnątrz wyglądające jak zwyczajna nora lisa czy lub innego zwierzaka. Z tą drobną różnicą, że kilka razy większa i wyposażona w okrągłe drzwi. Teraz marzenie fanów sagi J.R.R. Tolkiena da się zrealizować.
 

Hobbicie mieszkanie na zamówienia produkuje Green Magic Homes. Patent zakłada oparcie konstrukcji o bryłę z włokien polimerowych. Dzięki temu jest lekka, łatwa w transporcie i montażu oraz zachowuje wytrzymałość i nie podlega korozji. Producent przekonuje, że konstrukcję może bez wysiłku złożyć trójka dorosłych osób. Z zewnątrz przypomina to raczej plastikowy bunkier niż norkę hobbita, ale obraz zmienia się gdy przykryjemy domek warstwą ziemi. No i dach gotowy, można sadzić trawę i czekać aż norka wtopi się w krajobraz. Konstrukcja ma budowę modułową, dzięki czemu można ją modyfikować i dostosowywać do potrzeb danej lokalizacji czy mieszkańców.
 


 

Oczywiście, żeby zrealizować marzenie o takim domu trzeba mieć naprawdę sporo pieniędzy. W Europie działają jedynie dwa przedstawicielstwa firmy, najbliższe we Włoszech. Tak więc sam transport elementów konstrukcyjnych będzie bardzo drogi. Do tego dochodzi oczywiście koszt działki, bo znalezienie odpowiedniego otoczenia przecież jest równie ważne co sam pomysł na dom. 
 

Autor: Błażej Grygiel