Zobacz zdjęcia >>>

Na profilach social media Nataszy Urbańskiej, Rafała Maślaka, Kamili Szczawińskiej i Sylwii Nowak pojawiły się zdjęcia, przedstawiające ich w niepokojących sytuacjach: przywiązanych do drzewa, wyrzuconych z samochodu, zakopanych żywcem, skatowanych łopatą. Do kampanii dołączyli właśnie Marzena Rogalska i Michał Piróg. 

Fotografie stanowią element kampanii społecznej XI Nie porzucaj, a gwiazdy wraz z akcją Karmimy Psiaki działają na rzecz zwierząt. Autorem zdjęć jest fotograf Piotr Myszkowski.

 

XI Nie porzucaj!

Przywiązane do drzewa, ciągnięte za samochodem, zakopywane żywcem, katowane łopatą, karmione kiełbasą nabitą gwoździami (autentyczna sytuacja - problem pojawiał się na warszawskiej Pradze i w Legionowie)… Niestety, często to prawdziwe obrazy.

Latem liczba zwierząt w schroniskach wzrasta o 20-25%. Dzieje się tak, bo wiele osób wyjeżdża na wakacje i nie wie, co zrobić ze swoim psem lub kotem, więc po prostu go porzuca.

 

Kontrowersyjne

Aby zwrócić uwagę na ten problem Fundacja Sarigato, organizator akcji Karmimy Psiaki, poprosiła o pomoc Nataszę Urbańską Rafała Maślaka, Kamilę Szczawińską i Sylwię Nowak. Wystąpili oni w kontrowersyjnej sesji zdjęciowej.

Zostali sfotografowani w sytuacjach, w jakich znajdują się porzucone i krzywdzone zwierzęta. To mocny przekaz, ale twórcy kampanii XI Nie porzucaj mają nadzieję, że dzięki temu uda im się dotrzeć do osób, które porzuciły lub chcą porzucić swojego zwierzaka. Tym pierwszym chcą pokazać, jaki popełniły błąd, a tych drugich odwieść od okrutnego pomysłu.

 

Pomóż

Twórcy kampanii „XI. Nie porzucaj” oprócz zwrócenia uwagi na problem mają pomysł, jak go rozwiązać. Każdy, kto wejdzie na stronę wspieram.to/nieporzucaj i wesprze zbiórkę, również przyczyni się do walki z porzuceniami zwierząt.

Akcja Karmimy Psiaki potrzebuje środków, aby stworzyć serwis, który będzie bazą hoteli dla zwierząt i hoteli przyjaznych czworonogom. Sporo osób nie wie, że może bez problemów podróżować ze swoim Psiakiem lub zostawić go pod opieką w hotelu dla zwierząt i że, co więcej, nie kosztuje to dużo.

Każdy może wesprzeć projekt, wystarczy dosłownie parę złotych.