Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie zamieni się w tym czasie w kolorowe miejsce. To doskonała okazja dla miłośników podróży i rodzin z dziećmi, aby zapoznać się z ofertą turystyczną, zaplanować wyjazd lub po prostu spędzić ciekawy i aktywny weekend.

Targi turystyczne to okazja do poznania innych kultur, wzięcia aktywnego udziału w przygotowanych atrakcjach, ale też możliwość wygrania nagród. Na stoiskach wystawców oraz w sektorach eventowych odbędą się konkursy, w których do wygrania będą m.in. zagraniczne pobyty, weekendy w hotelach w Polsce, bilety na prom czy walizki podróżne. To również dobry moment na zapoznanie się z ofertą biur podróży na nadchodzący okres świąteczny i ferie. Przygotowane będą już katalogi z ofertą letnią, będzie więc można wybrać cel wakacyjnej podróży.

Kolory i dźwięki świata
Targi TT Warsaw to miejsce, w którym razem z dzieckiem można jednego dnia zetknąć się wieloma krajami, regionami i miastami, przyjrzeć się innym kulturom, a tym samym wzbudzić ciekawość poznawania świata. Krajem partnerskim w tym roku jest Tunezja. Na stoisku narodowym tego państwa pokazom orientalnego tańca towarzyszyć będzie muzyka wykonywana przez tunezyjskich artystów, na żywo będzie można obejrzeć sposób tkania dywanów, a także zrobić artystyczny tatuaż z henny. Nie zabraknie wystawców z Polski oraz takich krajów europejskich jak np. Włochy, Portugalia, Niemcy, Rumunia, Czarnogóra czy Słowacja. Obecni będą także reprezentanci egzotycznych państw, m.in. Dominikany, Wenezueli, Ekwadoru, Sri Lanki, Maroka, Egiptu, Indii i wielu innych.

Foldery, zdjęcia, mapki i kolorowe stroje przedstawicieli z pewnością zaciekawią tych, którzy chcą poznawać różnorodność świata.

Sportowo i zimowo
Odwiedzający będą mogli aktywnie spędzić czas. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany będzie Event Golfowy, podczas którego również dzieci będą mogły spróbować swych sił w tej dyscyplinie sportu. W specjalnie przygotowanym sektorze znajdą się symulatory gry w golfa. Do udziału w Evencie zostali zaproszeni znani sportowcy i aktorzy, a całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz i miłośnik golfa, Wojciech Pijanowski. Z kolei amatorzy białego szaleństwa znajdą coś dla siebie w Evencie Zimowym. W jednym miejscu znajdą się firmy z propozycjami zimowych wyjazdów, udostępniony będzie symulator jazdy na nartach i snowboardzie. W kuchni zorganizowanej na miejscu będą serwowane przysmaki dla narciarzy, a na najmłodszych będzie oczekiwał Mikołaj, śnieżynka i miś polarny, gotowi do wspólnego zdjęcia. Na stoisku POTRIS młodzież może spróbować swoich sił na mini symulatorze snowboardu, a dla najmłodszych zwiedzających będzie zorganizowany sektor malowania buziek. Będzie można również napisać list do prawdziwego Świętego Mikołaja. Na TT Warsaw będą również przedstawiciele Laponii, regionu, w którym zamieszkuje.

Opowieści podróżników
W sobotę odbędą się spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy podzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z podróży bliskich i dalekich. Michał Zieliński, Michał Kowalski oraz Łukasz Czeczumski opowiedzą o wspólnej podróży po dzikiej dżungli na południu Panamy. Z kolei Anna i Krzysztof Kobusowie będą przekonywać, że podróżowanie z nawet małymi dziećmi może być inspirujące i sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych. Natomiast znana podróżniczka, pisarka i fotografka, Beata Pawlikowska, pojawi się na TT Warsaw, aby opowiedzieć o swoich podróżniczych przygodach. Podczas każdej podróżniczej sesji wśród słuchaczy zostanie wylosowany weekendowy pobyt w Gruzji dla dwóch osób.