Niemal każdego dnia widzimy, że świat zmienia się bardzo dynamicznie. Szczególnie widać to w ostatnich latach. Ewoluuje nasze podejście nie tylko do ekologii czy mody, ale też do spędzania wolnego czasu i oczywiście podróży – jednym słowem, zmienia się nasz styl życia. Są jednak pewne stałe, które zaszczepili w nas jeszcze rodzice i dziadkowie. Mowa o bezpieczeństwie. Bez względu na to, czy pływamy kajakami na Mazurach, czy przemierzamy szlak górski w Dolomitach, chcemy czuć się komfortowo i swobodnie. To zupełnie zrozumiałe, w końcu wakacje i ogólnie podróże są od tego, żeby wypoczywać, doświadczać – po prostu cieszyć się życiem.

Podróże kiedyś i dziś

Wejście do UE, strefa Schengen, tanie linie lotnicze – wszystko to i wiele innych, doprowadziło do tego, że obecnie podróże są łatwiejsze i bardziej dostępne. Wyjeżdżamy coraz częściej i coraz dalej. Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o city breakach, czyli kilkudniowych wypadach do innego miasta, a dziś wielu ludzi nie wyobraża sobie nie zorganizować kilku takich wycieczek w ciągu roku. Największym zainteresowaniem cieszą się europejskie stolice takie jak Rzym czy Paryż, ale turyści z Polski chętnie odwiedzają też Kraków, Gdańsk i Wrocław.

Wraz z rozpowszechnieniem podróży, zaczęły powstawać nowe trendy. Turystyka kulinarna, zrównoważona, zdrowotna… Nietrudno znaleźć ofertę skrojoną pod nasze oczekiwania. Jako że cenimy sobie wspomniane już bezpieczeństwo i swobodę, jeszcze przed wyjazdem myślimy o tym, co zrobić, żeby na wycieczce czuć się jak najbardziej komfortowo. Z pomocą przychodzi wiele ułatwień. Jednym z nich jest oferowana przez Bank BNP Paribas Karta Kredytowa Visa Platinum (RRS0 9,87%*).

Bezpieczne wyjazdy

Bezpieczeństwo w podróży kojarzy nam się z ubezpieczeniem. Nic dziwnego. Dzięki Karcie Kredytowej Visa Platinum Banku BNP Paribas możemy skorzystać z bezpłatnego pakietu ubezpieczenia podróżnego, które zapewnia nie tylko nam, ale również naszym bliskim pomoc m.in. w przypadku zachorowania, opóźnienia podróży/spóźnienia na samolot, czy też wsparcie assistance na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w czasie zagranicznych podróży. O tych i pozostałych udogodnieniach warto przeczytać tutaj. W pandemii, kiedy plany potrafią ulec zmianom niezależnie od nas, ważna jest możliwość zwrotu kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu. Usługa Rezygnacja z Podróży dostępna jest z Moim Kontem Premium.

Jeżeli wybieramy się na zagraniczne wakacje samolotem, zanim wreszcie ruszymy w podróż, najpierw musimy odczekać swoje na lotnisku. Tu z pomocą przychodzi usługa Dragon Pass. Dzięki niej możemy umilić sobie oczekiwanie na lot, sprawdzając atrakcje oferowane przez salonik lotniskowy lub korzystając ze zniżek w sklepach oraz lokalach gastronomicznych.

Jeszcze kilka lat temu wymiana złotówek na miejscową walutę była czymś oczywistym przed wyjazdem zagranicę. Pamiętacie poszukiwania kantorów z najkorzystniejszymi kursami? Na pewno tak. Dziś nie musimy się już o to martwić. Przy transakcji zagranicznej dokonywanej Kartą Visa Platinum Banku BNP Paribas nie pobiera dodatkowej opłaty za przewalutowanie, a kwoty transakcji w walucie obcej przeliczane są na złotówki przez organizację płatniczą Visa.

W podróży bardzo często stajemy przed tym dylematem: z jednej strony chcemy zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej, ale z drugiej szkoda nam czasu na siedzenie przed komputerem i sporządzanie notatek, dzwonienie do muzeów czy teatrów. W takich chwilach bardzo przydatne jest wsparcie kogoś, kto nie boi się logistycznych wyzwań. I na to jest sposób – pakiet Concierge. Asystent jest nie tylko źródłem informacji o restauracjach, instytucjach kultury i innych atrakcjach turystycznych, ale też służy pomocą w dokonywaniu rezerwacji, również tych związanych z dalszą podróżą. Koniec z marnowaniem czasu na tzw. sprawy organizacyjne.

Warto również wspomnieć o programie mam BONUS. Transakcje opłacone kartą Banku BNP Paribas to punkty, które możemy wydać na bilety do kina, vouchery, a nawet podróże czy wynajem auta albo pokoju w hotelu.

Tak, świat się zmienia. Na szczęście równolegle cały czas pojawiają się nowe rozwiązania ułatwiające nam codzienne życie, w tym podróże. Jak powiedział Hans Christian Andersen: kto podróżuje, ten żyje dwa razy. Jesteśmy gotowi!

_________________________________________________________________________________

RRSO: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 9.87%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29500 zł, całkowita kwota do zapłaty 31210.28 zł, oprocentowanie zmienne 7.2%, całkowity koszt kredytu 1710.28 zł, (w tym: odsetki 1310.28 zł, miesięczna opłata za kartę 0 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 2601.23 zł, 12 rata w wysokości 2596.75 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.06.2021 r. Udzielenie kredytu oraz warunki kredytowania uzależnione są od wyniku przeprowadzonej przez Bank analizy zdolności kredytowej Klienta na podstawie przekazanych przez niego informacji. Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (01-234), ul. Kasprzaka 2, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 147 518 782 zł w całości wpłacony.