W duchu tych pięknych słów zapraszamy Was do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej PhotoArtMedica 2014 organizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie.
     
Niewątpliwie, w każdym z naszej Społeczności medycznej drzemie pierwiastek artysty, jako że medycyna i sztuka mają ze sobą coś wspólnego. Zachęcamy Was – lekarzy, lekarzy dentystów i studentów medycyny - do zaprezentowania Waszych fotografii i podzielenia się Waszymi emocjami artystycznymi i to bez tremy debiutantów. Jury poprzedniej edycji Salonu podkreśliło wysoki poziom artystyczny prac, a Grand Prix zdobył debiutujący w konkursach fotograficznych dr n. med. Maciej Wójcik z Kliniki Kardiologii UM w Lublinie. Wśród Laureatów znaleźli się również nasi Koledzy z zagranicy – profesor Pavel Ševčik z Kliniki Anestezjologii UM w Ostrawie (Czechy) oraz dr Alina Delle-Case z Oddziału Chorób Wewnętrznych ze Szpitala św. Marii w Bukareszcie (Rumunia).

II Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej PhotoArtMedica 2014 odbędzie się ponownie pod Patronatem Honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oraz Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Patronatem medialnym tak, jak i w pierwszej edycji, objął National Geographic Polska. Patronat merytoryczny objęło Stowarzyszenie Twórców Fotoklub RP, którego Prezes Mieczysław Cybulski objął przewodniczenie nad obradami jury. Przyzna ono PhotoArtMedica Grand Prix 2014 oraz 18 medali Fotoklubu RP i PhotoArtMedica wraz z wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi. Społeczność studencką będzie reprezentować w pracach organizacyjnych Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – IFMSA Poland. W drugiej edycji Salonu PhotoArtMedica jego partnerem fotograficznym jest renomowana firma Fujifilm, której aparaty fotograficzne m.in. z najnowszej zaawansowanej technologicznie serii X, znajdą się wśród nagród rzeczowych. Głównym partnerem i sponsorem Salonu będzie Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska.

Wszelkie informacje i formularz rejestracyjny znajdują się na stronach
www.photoartmedica.pl, www.photoartmedica.com