Rano odbyło się spotkanie z prasą, zaś po południu z publicznością. Podczas tego drugiego spotkania redaktor naczelna miesięcznika National Geographic Polska rozdawała autografy i opowiadała o wystawie "Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera". Gościem spotkania był również Robert Gretzyngier, autor książki "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii", który ubrany był w strój mechanika z czasów II wojny światowej.
Dzięki dobrej lokalizacji naszego namiotu, który stał zaraz przy pasie startowym, nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania. Przez dwa dni imprezy w Góraszce, naszą wystawę odwiedziło wiele osób chcących na własne oczy zobaczyć fotografie legendarnych lotników z Dywizjonu 303. Nie obeszło się również bez wzruszeń - kilka osób rozpoznało na zdjęciach swoich przodków.
Do 21 czerwca wystawę "Dywizjon 303 w obiektywie Arkadego Fiedlera" można oglądać w Empiku, przy ul. Marszałkowskiej 116/122. Wystawa składa się z 30 fotografii, pokazujących sceny z życia legendarnych lotników Dywizjonu 303.
W 1940 roku Arkady Fiedler przebywał w bazie Dywizjonu 303 w Northolt, aby na polecenie gen. Sikorskiego przygotować reportaż o polskich lotnikach, walczących wówczas w Bitwie o Anglię. Tak powstała słynna książka jego autorstwa "Dywizjon 303", w której autor wykorzystał ok. 26 fotografii, przy czym część pochodziła z serwisów prasowych RAF. Pozostałe nigdy nie znalazły się na łamach książki i do tej pory przechowywane były przez synów Arkadego Fiedlera w domu rodzinnym, w Puszczykowie. Dzisiaj, dzięki redakcji National Geographic Polska, zdjęcia ujrzały światło dzienne i można je zobaczyć zarówno na wystawie jak i na łamach czerwcowego wydania miesięcznika. Niektóre ze zdjęć będą pokazane szerszej publiczności po raz pierwszy.

Naszą wystawę można również wypożyczyć. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Katarzyną Deresz ( deresz.k@gjpoland.com.pl).