Tutaj, przez cały rok, osoby lubiące aktywnie spędzać czas wolny mogą korzystać z możliwości jakie zapewnia bogata infrastruktura ośrodków oraz wyjątkowa przyroda. Zimą miłośnicy białego szaleństwa mogą szusować po idealnie przygotowanych trasach narciarskich, a jak topnieją śniegi, odsłaniają się nieograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym, krystalicznie czystym powietrzu. Specjalnie przygotowane trasy zachęcają do zwiedzania tego rejonu na rowerze. Wysokie Tatry to miejsce, które zapewnia niezapomniane wrażenia dla miłośników tej formy wypoczynku oraz szeroki wybór czytelnie oznakowanych, interesujących szlaków rowerowych.

Jedną z najdłuższych tras rowerowych w tym rejonie jest 36. kilometrowy szlak z Tatrzańskiej Łomnicy do Podbańskiej. Po drodze, mamy szansę po minięciu Tarzańskiej Polanki, zobaczyć niezwykłą panoramę z masywami Gierlachu i Kończystej. Dla rodzin z dziećmi lub osób lubiących jeździć po mniej górzystych terenach przygotowana jest specjalna, 18. kilometrowa, utwardzona droga rowerowa ze Świtu do Popradu, wzdłuż rzeki Poprad. Każdy ze szklaków prowadzi
po najciekawszych terenach regionu. Planując wycieczkę możemy wybrać spokojną trasę, podczas której będziemy podziwiać piękną okolicę lub zdecydować się na bardziej wymagającą, stromą, zapewniającą dodatkowo ekstremalne wrażenia.

Osoby, które poszukują podczas rowerowych wypraw silniejszej dawki adrenaliny, powinny pojechać kolejką górską ze Starego Smokowca do Hrebieniok’a, gdzie znajduje się nowoczesny, jeden z najwyżej położonych na Słowacji bikeparków - GIANT. Tutaj, w przepięknej scenerii gór, miłośnicy silnych wrażeń mogą doskonalić swoje „triki” oraz uprawiać downhill i freeride. Tor do jazdy ma 2350 metrów długości i 255 merów wysokości. Na miejscu możemy wypożyczyć nie tylko rowery,
ale również ochraniacze, kaski ochronne oraz spróbować jazdy 
na specjalnej górskiej hulajnodze.

Jeżeli będziemy chcieli odetchnąć od podróży na „dwóch kółkach”  możemy rozpocząć zwiedzanie okolicy na rolkach. Trasa Biała Spiska–Tatrzańska Kotlina ma długość 9 kilometrów i jest częściowo zadaszona, dłuższa 12. kilometrowa trasa prowadzi wzdłuż rzeki Poprad i jest przeznaczona tak dla rowerzystów jak i dla rolkarzy.

Każdy z wielu proponowanych szlaków rozpoczyna się w miejscach do których bez problemów możemy swobodnie dotrzeć bezpiecznymi, specjalnie wydzielonymi ścieżkami rowerowymi lub dojechać wraz ze sprzętem samochodem. W niektórych regionach, podczas „rowerowych wędrówek” możemy korzystać ze specjalnych wind, które w miejscach wyjątkowo stromych ułatwiają turystom przemieszczenie się z rowerem.

Więcej informacji o turystycznych atrakcjach regionu na stronie www.regiontatry.sk