Stanisław Ignacy Witkiewicz żył na przełomie XIX i XX w. Trudno go zakwalifikować, bo wymykał się każdej kwalifikacji. Był malarzem, pisarzem, fotografem, filozofem - oryginalnym w każdej z tych dziedzin.

"Szukając Witkacego – od Słupska po Sri Lankę, od Upadku do Bzika” to - w założeniu autorów – z jednej strony wyprawa stricte geograficzna. – Odwiedzą miejsca, w których Witkacy był i którymi się inspirował. Z drugiej strony – wybiorą się w głąb jego twórczości, próbując dociec, jaki wpływ wywarły na nim te doświadczenia.

Inicjatywa  Anny i Jakuba Górnickich startuje z początkiem marca i  potrwa do października. W tym czasie podróżnicy odwiedzą m.in. Sri Lankę, Australię, Zakopane, Słupsk, Kraków, Odessę oraz Sankt Petersburg.

Ale uwaga - celem podróżników jest zabranie do szukania Witkacego, jak najwięcej osób m.in. dzięki intensywnemu wykorzystaniu portali społecznościowych. Efektem całej inicjatywy ma być konstrukcja prawdziwego reportażu multimedialnego. Materiałami będzie nie tylko tekst, ale również dźwięk, obraz, wideo czy... rysunek. I ta wielość form - wraz z zaangażowaniem społeczności - ma stworzyć całość.

Ania i Jakub  są pasjonatami. Chcą szukać Witkacego i zapraszają do tej podróży wszystkich. National Geographic Traveler  do tej akcji dołącza i razem zaczynamy podróż tutaj:  www.podrozniccy.com

Partnerzy: National Georgraphic Traveler, TVP Kultura, Lubimy Czytać.pl, Muzeum Tatrzańskie, Dziennik Internautów, Tanie-loty.com.pl, Klub Podróżników „Śródziemie”, Travelbit.pl, Dziennik Turystyczny