Wielu z nas Francja kojarzy się z czerwonym winem, aromatycznymi serami czy bogatą historią. Ale okazuje się, że kraj nad Sekwaną ma wiele do zaoferowania również miłośnikom zimowego szaleństwa. Gdy temperatury spadają poniżej zera Francja zamienia się w istną mekkę sportów zimowych. Do tego dochodzi korzystny koszt wyjazdu, który na pewno nie nadszarpnie domowego budżetu.

SnowTrex, największy organizator zimowego wypoczynku w Niemczech, wyszedł Klientom naprzeciw i przygotował ofertę wyjazdów na narty typu low cost. Dzięki dobrej cenie oraz szerokiemu wachlarzowi ofert Francja stała się numerem 1 wśród polskich Klientów rezerwujących urlop zimowy poprzez SnowTrex.

Na urlop zimowy we Francji decyduje się aż 53% wszystkich polskich Klientów SnowTrex” - tłumaczy właściciel firmy Andreas Rühl. „Kolejne kraje znajdujące się w czołówce to Austria wybierana przez 35% naszych Klientów oraz Włochy, na które decyduje się 9% miłośników zimowego szaleństwa.
Francja punktuje zdecydowanie różnorodnością terenów narciarskich. Każdy znajdzie tutaj ofertę dopasowaną do swoich potrzeb” – mówi: „Warto wspomnieć chociażby o największym na świecie terenie narciarskim 3 Vallées, czy też o liczącym 425 km terenie Paradiski. Również mniejsze kurorty narciarskie liczące 50 - 100 km cieszą się popularnością wśród początkujących narciarzy.

Szusowanie po olimpijskich trasach made in France

Wymagającym narciarzom oraz snowboardzistom szczególnie polecamy teren narciarski 3 Vallées, który dzięki 600 km tras oraz 199 wyciągom zaspokoi oczekiwania nawet wytrawnych narciarzy. W Tignes można szusować po olimpijskich trasach, natomiast zwolennicy freestyle´u powinni spróbować swoich sił na terenie, na którym odbyły się w 1992 r. zawody olimpijskie. Do tego nie można zapomnieć o najdłuższej na świecie nartostradzie w Alpe d’Huez liczącej aż 16 km!
Wśród zwolenników freeride´u największą popularność zyskały tereny narciarskie w Les 2 Alpes oraz Chamonix. Do terenów freeride´owych w „La Grave” można dotrzeć przez lodowiec w Les 2 Alpes, który jest istnym eldorado dla miłośników jazdy w śnieżnym puchu, a jazda na 20 km, prowadzącej do Chamonix nieratrakowanej trasie „Vallée Blanche” dostarczy kolejnej dawki adreanliny.
Francja może poszczycić się najlepszymi snowparkami w Europie. W lecie Les 2 Alpes oferuje snowpark położony na wys. 3200 m. Zimą natomiast zwolennicy deski mogą zasmakować snowboardowego szaleństwa w snowparku położonym na wys. 2600 m o powierzchni 260000 m². W tyle nie pozostają takie miejscowości jak Vars-Le-Claux z sześcioma funparkami, czy też Val Thorens ze snowparkiem o powierzchni 70000 m².

Urlop zimowy z rodziną do Alp Francuskich

Wybierając się na urlop rodzinny różnego typu atrakcje na stoku schodzą na drugi plan. Według Andreasa Rühl „w wyborze wycieczki pod uwagę brana jest głównie infrastruktura terenu narciarskiego dla początkujących oraz dzieci, dobre szkółki narciarskie oraz przedszkola.” Tereny narciarskie, które mogą poszczycić się takim wyróżnieniem to Val d’Allos, Puy St. Vincent, Super Dévoluy, Vars-Le-Claux oraz Saint Sorlin. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym urlopom rodzinnym we Francji jest według Andreasa Rühl dobre położenie. „Liczne obiekty noclegowe znajdują się bezpośrednio przy stokach, dzięki czemu nie ma konieczności codziennego dojazdu do terenu narciarskiego.”

Bogata oferta dla Nocnych Marków

Dla wielu z nas ważnym faktorem w podjęciu decyzji, dokąd pojedziemy na narty jest zarówno sam teren narciarski jak i oferta rozrywkowa poza stokiem. Austria uznawana jest za kolebkę après-ski, niemniej jednak z biegiem czasu również i francuskie miejscowości mogą poszczycić się dobrą renomą, jeżeli chodzi o życie nocne. Na szczególną uwagę zasługują takie ośrodki jak Val Thorens, Les 2 Alpes oraz La Plagne, które słynne są z oferty après-ski. Osobom, które po wyczerpującym dniu na stoku zapragną odrobiny relaksu radzimy udać się z dala od zgiełku oraz tłumu turystów do miejscowości takich jak St. Sorlin oraz Valfréjus.
Andreas Rühl pragnie odnieść się jeszcze do uprzedzeń na temat wysokich kosztów związanych z urlopem we Francji. „Wiele osób uważa, iż urlop zimowy we Francji łączy się z wysokimi wydatkami, czego nie mogę potwierdzić. Wręcz przeciwnie: SnowTrex oferuje 7-dniowy pobyt z 6-dniowym karnetem narciarskim w miejscowości Chamrousse już od 426,- zł!
Specjalizujący się w organizacji urlopu zimowego SnowTrex udostępnia swoim Klientom pakiet informacji dotyczących sportów zimowych. Tak więc przed wyborem danej oferty, można zapoznać się. z interaktywnym planem nartostrad, aktualnymi warunkami pogodowymi oraz narciarskimi, informacjami na temat biegówek, oferty après-ski, czy też dodatkowych świadczeń, na które można zdecydować się w procesie rezerwacji.

Wszystkie informacje na temat ofert narciarskich do Francji dostępne są na naszej stronie snowtrex.pl/francja