Hawana. Wypoczynek z historią w tle
Ci, którzy chcą wakacyjny wypoczynek połączyć z dobrą zabawą oraz zwiedzaniem ciekawych zabytków, koniecznie powinni odwiedzić najważniejsze na Kubie miasto. To Hawana, o której pięknie napisano i powiedziano już wiele. Założone w XVI wieku miasto znane jest przede wszystkim z wyjątkowej architektury kolonialnej. Na turystów czeka tu ciekawy szlak Hemingwaya, dzięki któremu można  odwiedzić miejsca wyjątkowo cenione przez tego pisarza. Udostępniono m.in. jego rezydencję, w której mieści się obecnie muzeum biograficzne. Wielką atrakcją jest również tutejsze Muzeum Rumu, w którym można zdobyć i solidną porcję wiedzy na temat wyspiarskiego trunku, jak i wziąć udział w jego degustacji.

Varadero. Najmodniejszy kurort na Karaibach
Piękne plaże i panująca w tym miejscu atmosfera sprawiły, że Varadero stało się najsłynniejszym kurortem nie tylko na Kubie, ale i na całych Karaibach. Położony w odległości 140 km od wyspiarskiej stolicy, może zachwycić nie tylko piękną plażą, ale i szeroką ofertą spędzania tu wolnego czasu. To kurort idealny dla miłośników sportów wodnych. Można tu popływać zarówno jachtem, jak i bardziej „egzotycznym” kanoe. Modne jest tu również nurkowanie, gdyż w okolicy kurortu nie brak i pięknych zakątków ukrytych pod wodą. Inną atrakcją jest tu delfinarium oraz podwodny park, dzięki czemu Varadero jest chętnie odwiedzane przez całe rodziny. I duzi, i mali mogą tu korzystać z wielu atrakcji, dzięki którym pobyt w tym miejscu na długo zapisuje się w pamięci.
Trinidad de Cuba – kolonialna perełka wyspy
Tu w XVIII wieku bogacono się na handlu cukrem, tu budowano wspaniałe rezydencje w kolonialnym stylu. Dziś to miasto jest jednym z najchętniej zwiedzanych ośrodków na Kubie – właśnie z powodu kolonialnej zabudowy. Zabudowa tej jednej z najstarszych kubańskich osad już dawno została doceniona i wpisana na listę UNESCO. Dziś jest chętnie odwiedzana przez tych, którzy spędzają wakacje na pobliskich karaibskich plażach.

Kraina cygar, rumu i pięknych plaż – tak postrzegana jest Kuba. Atrakcyjne oferty wczasów na tej wyspie można wyszukać m.in. na R.pl.  Kuba to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą beztroski wypoczynek połączyć z odkrywaniem karaibskiej kultury.