Dlatego pora zacząć planowanie podróży. Szukanie czegoś na ostatnią chwilę może być ryzykowne, dlatego radzimy rezerwację jachtu lub katamaranu wcześniej. Click & Boat, Airbnb dla łodzi, łączy ze sobą bezpośrednich właścicieli łodzi i chętnych, żeby taki jacht wynająć. Jest to nie tylko tańszy sposób na wynajęcie łodzi, ale również taki, który pozwala poznać lokalnych mieszkańców i z nimi porozmawiać, co jest tak ważne w podróżach. Często dzielą się oni również wskazówkami, gdzie najlepiej jest się wybrać. Jest to bardzo interesujący sposób na poznanie lokalnej kultury, która inspiruje do niecodziennych ujęć. Spośród 23 tysięcy ogłoszeń bezpośrednich właścicieli łodzi, klienci mogą wybierać pomiędzy jachtami żaglowymi, łodziami motorowymi, katamaranami, pontonami RIB, a nawet skuterami wodnymi. Bez znaczenia, czy masz patent czy nie, bo można dowolnie wybrać opcję wynajmu z lub bez skippera, według Twoich potrzeb.

Najbardziej popularne kierunki z zupełnie z innej perspektywy

Może Ci się wydawać, że o Bałkanach wiesz już wszystko i ciężko o pokazanie czegoś nowego. Jednak taki rejs czarterowanym jachtem z Chorwacji, nawet z najbardziej popularnych kierunków takich jak Dubrownik, Split, czy Makarska mogą nabrać zupełnie nowego znaczenia. Wolność na morzu to właśnie swoboda wyboru miejsca do zacumowania i trasy rejsu. Jeśli nie będziesz mógł się rozstać z cudowną plażą, możesz tam zacumować na trochę dłużej. A gdy zauważysz interesującą zatoczkę, możesz skierować się ku niej, aby dokładnie ją obejrzeć i zatrzymać się na morską kąpiel.

Jeśli bardziej interesuje Cię czarter jachtów w Grecji, to będziesz mógł do woli zachwycać się licznymi rajskimi plażami i wieloma Błękitnymi Grotami. Najważniejsza z greckich plaż, Navagio, jest jedną z najpiękniejszych w całej Europie i dzięki temu stała się symbolem Grecji. Położona na wyspie Zakynthos, jest niedostępna dla turystów z lądu. Można ją podziwiać albo ze szczytu wzgórza, albo właśnie z pokładu łodzi. W tym miejscu możesz również spotkać olbrzymie żółwie Caretta caretta, które tam właśnie składają jaja. Jeśli będziesz miał szczęście, to uda Ci się uwiecznić jednego z nich na zdjęciu. Ta forma aktywnego wypoczynku pozwoli Ci spędzić wyjątkowe chwile, których nie mógłbyś doświadczyć na zwyczajnej plaży.

Oryginalność zdjęć przede wszystkim

Szukasz świetnej okazji na niepowtarzalne zdjęcia? Ta forma wakacji jest wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoli Ci zrobić zdjęcia z zupełnie innego punktu widzenia. Dla miłośników fotografii to niezapomniane doświadczenie, które może dostarczyć wielu inspiracji. Jeśli do tej pory robiłeś zdjęcia jedynie z lądu, to widoki widziane z wody zaprą Ci dech w piersiach. Wiele niecodziennych miejsc jest bardzo trudno dostępnych od strony lądu, dlatego zdjęcia z pokładu jachtu mogą pozwolić Ci zachować oryginalność i pokazać innym coś nowego. Nie jest to łatwe, dlatego nie każdy decyduje się na fotografowanie ciekawych elementów linii brzegowej, ukrytych zatoczek lub podwodnych skarbów. W dodatku ujęcia dynamicznej wody mogą być bardzo trudne do uchwycenia i wymagają dodatkowej wiedzy technicznej. Takie zdjęcia mogą być prawdziwym wyzwaniem, ze względu na ograniczoną możliwość ruchu i ustawienia statywu. Ale za to efekt będzie oszałamiający.

Ten pomysł na wakacje jest też również świetną okazją do spędzenia czasu z bliskimi. Na takich jachtach zazwyczaj jest miejsce dla dużej rodziny, lub grupy przyjaciół, dzięki czemu możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Kiedy załoga, która będzie z Tobą podróżować będzie w spokoju korzystać z uroków słonecznej wakacyjnej pogody, Ty będziesz mógł zająć się szukaniem najlepszego kadru.

Zobacz więcej na: www.clickandboat.com/pl/ i spraw, że Twoje wakacje na pokładzie jachtu będą wyjątkowe.